Koło PZW "Słupia" w Słupsku

 

 

KONTAKT  TELEFONICZNY NA NR  516 477 742

KONTAKT POCZTĄ ELEKTRONICZNĄ Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

SIEDZIBA KOŁA CZYNNA W KAŻDĄ ŚRODĘ

OD 1600 DO 1730

 • SPRZEDAŻ ZNACZKÓW 2024r.

  Od 20.12.2023r. można już opłacić kartę wędkarską w PZW „Słupia”. Biuro czynne od 16.00 do 17.30 w każdą środę przy ul. Westerplatte 8. Opłaty w grudniu będzie można zrobić codziennie (oprócz świąt) w tych samych godzinach. Po nowym roku przed przybyciem na miejsce prosimy koniecznie o kontakt telefoniczny ze  skarbnikiem.Telefon  do skarbnika Pana Mirosława Bilskiego  516 477 742.
  Zapraszamy obecnych i nowych członków Koła.


 • NOWY PROFIL KOŁA NA FACEBOOK-u

  W związku ze zmianami na naszym profilu facebookowym zapraszamy do wejścia, polubienia i udostępnienia innym zainteresowanym nowego konta. Za wcześniejsze utrudnienia przepraszamy.
  Poniżej link do nowego profilu:

  Koło PZW "Słupia" w Słupsku • WYNIKI GRAND PRIX 2023 • Walne Zgromadzenie członków koła PZW „Słupia” za rok 2023

  W dniu 26 listopada 2023 odbyło się walne zebranie sprawozdawcze. Przewodniczącym zebrania został wybrany Mirosław Markiewicz, Sekretarzem Paweł Ptaszek a w skład Komisji Uchwał i Wniosków Zbigniew Kruszyński i Daniel Skowroński. Zarząd Okręgu reprezentował sam Prezes PZW „Kolejarz” Leszek Sosnowski.

  Udekorował on Daniela Skowrońskiego medalem zasługi dla wędkarstwa przyznaną mu przez Zarząd Główny PZW.

  Wyróżnienia Koła Grand Prix 2023 wywalczyli 1. Adam Dudek, 2. Tomasz Fendrych, 3.Mirosław Markiewicz.

  Roboczą część spotkania zajęły sprawozdania z działalności Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego. Zgłoszone w trakcie dyskusji wnioski były zapisywane, a następnie na koniec poddawane pod głosowanie.

  FOTOGALERIA  Trening wędkarski szkółki PZW Słupia
 • Mimo deszczowej pogody, młodzież ze szkół podstawowych w Charnowie i Sp 11 w Słupsku zaskoczyła i stawiła się na kolejnym treningu wędkarskim. Coraz więcej chętnych dzieci bierze udział w zajęciach, tym razem w większości młodzież ze słupskich szkół wzięła udział w treningu. Młodzi adepci wędkarstwa mimo deszczu dzielnie się spisali i wytrwali prawie 3 godziny łowienia. Mamy nadzieję, że na kolejny trening, który odbędzie się 6 października, będziemy mieli słoneczną pogodę. Do zobaczenia na kolejnym treningu.
  FOTOGALERIA • Towarzyskie Zawody Spławikowo - Gruntowe – Stawy Siemianice – 17.09.2023r.

  W niedzielę 17 września rozegrały się Towarzyskie Zawody Spławikowo-Gruntowe. Wzięło w nich udział 12 członków naszego Koła, którzy rywalizowali ze sobą na Stawach w Siemianicach. Pogoda sprzyjała, a ryby były kapryśne, natomiast kol. Adam Dudek znalazł na nie sposób i z ogromną przewagą nad innymi rywalami zdobył najwyższy stopień podium. Po zaciętych rozgrywkach na wodzie nastąpiła ceremonia wręczenia nagród. Wyniki prezentowały się następująco:

  1. Adam Dudek – 25 460 g

  2. Ex aequo Adam Jóźwin i Tomasz Fendrych – 3 230 g

  4. Marek Szepielewicz – 2 270 g

  5. Rajmund Mrozek – 1 940 g

  6. Daniel Głowacki - 1 330 g

  7. Eugeniusz Friede – 1 210 g

  8. Daniel Skowroński - 1 200 g

  9. Tadeusz Brzeziński - 620 g

  Zawody te zaliczały się do klasyfikacji Grand Prix. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejne wędkarskie zmagania!

  FOTOGALERIA  ZAWODY KARPIOWE

  W niedzielę 3 września odbyły się zawody karpiowe. Wędkarze rywalizowali ze sobą na łowisku w Dolinie Charlotty. Podczas zawodów liczyły się najpierw złowione karpie, a następnie pozostałe ryby. Były to zawody liczące się to klasyfikacji GRAND PRIX koła. Wyniki zawodów były następujące:

  1. Dudek Adam

  2. Jakubczyk Krzysztof

  3. Witkowski Adam

  FOTOGALERIA • Zawody Weteranów 55+ Staw Łabędzi w Słupsku – 19.08.2023r.

  Seniorzy to wędkarze zaprawieni w łowieniu w różnych ekstremalnych warunkach, ale potężny żar lejący się z bezchmurnego nieba na długo pozostanie w pamięci uczestników sobotnich sportowych zmagań. Prawdopodobnie wysokie temperatury sprawiły, że duże ryby żerowały bardzo niemrawo. Aktywne były rybie maluchy, ale na nich trudno zrobić przyzwoity wynik. Mimo wszystko nielicznym udało się złowić duże leszcze i liny. Największą rybą okazał się lin o wadze 1,7 kg złowiony przez kol. Czesława. Jego łączny rezultat nieco ponad 5 kg nie powala, ale pozwolił mu wygrać zawody. Wśród kobiet najbardziej pechową okazała się kol. Mirosława. Większość złowionych przez nią ryb, w tym węgorz, uciekły jej z uszkodzonej siatki. Zastosowały się do obowiązującej na zawodach zasady „no kill”. Jeszcze przed zważeniem.

  Ceremonia ogłoszenia wyników przez Głównego Organizatora kol. Rajmunda Mrozka i wręczenie nagród przez Prezesa Koła PZW Słupia kol. Mirosława Markiewicza zakończyły to pełne wrażeń sobotnie popołudnie.

  Wyniki w kolejności zajętych miejsc:

  1. Czesław Dereń – 5120g

  2. Krzysztof Tryba – 2630g

  3. Rajmund Mrozek – 1840g

  4. Edward Stończyk – 1750g

  5. Daniel Skowroński – 1740g

  6. Teresa Mrozek - 1580g

  FOTOGALERIA • ZAWODY O PUCHAR PREZESA KOŁA PZW „SŁUPIA”

  6 sierpnia na Stawku Łabędzim w Słupsku odbyły się zawody o Puchar Prezesa koła PZW „Słupia”. Do zawodów zgłosiło się 24 zawodników. Pogoda w tym dniu nie sprzyjała wędkarzom, od początku aż do końca zawodów padał deszcz. Niemal wszyscy startujący wytrwali do końca zawodów mimo tej pogody. Oto najlepsza 6 zawodników:

  1 miejsce – Witkowski Adam

  2 miejsce – Horbacz Daniel

  3 miejsce – Głowacki Daniel

  4 miejsce – Lesiak Mariusz

  5 miejsce – Dudek Adam

  6 miejsce – Jakubczyk Krzysztof

  Puchar za największą rybę zawodów zdobył kol. Adam Dudek.

  FOTOGALERIA • MISTRZOWSKIE ZAWODY FEEDEROWE

  Zawody odbyły się 22 lipca na łowisku „Belfrówka”. Do zawodów zgłosiła się mała liczba wędkarzy, ale zawody jak najbardziej były rozegrane i koło mogło wyłonić swoich najlepszych zawodników w feederze. Wyniki były następujące:

  1. Jóźwin Adam

  2. Markiewicz Mirosław

  3. Dudek Adam

  4. Duńcew Wojciech

  4. Brzeziński Tadeusz

  6. Szepielewicz Marek
 • Zawody Rodzinne – 17.06.23 r. - Pod Dębami.
  W atmosferze przyjacielskiej rywalizacji odbyły się zawody wędkarskie o prymat wśród rodzinnych duetów. Do zmagań przystąpiło 10 par. Wśród złowionych ryb dominowała drobnica, ale zdarzały się również spore leszcze i jeden wymiarowy szczupak. Tym razem bardziej rybne okazały się stanowiska po zacienionej stronie stawu.
  Sędzią Głównym i zarazem duszą imprezy był kol, Rajmund Mrozek. Puchary za trzy czołowe lokaty wręczył Prezes Koła Słupia kol. Mirosław Markiewicz. Kiełbaski jak zawsze smacznie zgrillował kol. Stanisław Bytomski.
  Niektórzy z uczestników już zdeklarowali swój udział w przyszłorocznej edycji zawodów.
  Wyniki:  
  Magda i Mariusz Griechen – 7950 g
  Liwia i Martyna Tryba – 5060 g
  Bogusław Jazownik i Józef Uszkiewicz – 4910 g

  FOTOGALERIA
 • ZAWODY NOCNE „STAW ŁABĘDZI” - 10-11.06.2023r.

  Z 10 na 11 czerwca na Stawku Łabędzim w Słupsku odbyły się nocne zawody spławikowo – gruntowe. W zawodach wzięło udział 12 wędkarzy z koła PZW „Słupia”. Ryby w tym dniu żerowały dosyć dobrze i niektórzy zawodnicy pobili swoje rekordy życiowe. Zawody trwały od 16.00 do 8.00 rano kolejnego dnia. W trakcie zawodów i po zawodach dla każdego zawodnika był przygotowany posiłek. Klasyfikacja zawodów nocnych wyglądała następująco:

  W kategorii członków koła PZW „Słupia”

  1 miejsce – Mirosław Markiewicz 28190 g

  2 miejsce – Adam Dudek 25510 g

  3 miejsce – Adam Jóżwin 18770 g

  4 miejsce – Tomasz Fendrych 17100 g

  5 miejsce – Daniel Głowacki 11900 g

  6 miejsce – Paweł Ptaszek 10970 g

  7 miejsce – Wojciech Duńcew 4270 g

  8 miejsce – Edward Stończyk 3490 g

  9 miejsce – Tadeusz Brzeziński 3420 g

  10 miejsce – Damian Betke 2130 g

  11 miejsce – Powroźnik Leszek 870 g

  12 miejsce – Zbigniew Kruszyński - nieklasyfikowany.

  FOTOGALERIA   

 • SŁUPSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W WĘDKARSTWIE

  28 maja w sobotę na Stawku Łabędzim w Słupsku odbyła się Słupska Olimpiada Młodzieży. Startowała młodzież z różnych szkół w zasięgu Okręgu PZW Słupsk. Nasze Koło PZW „Słupia” reprezentowała młodzież ze szkółki wędkarskiej działającej w szkole Podstawowej w Charnowie.

  Drużyna 1

  - Drewnik Filip

  - Gnatowski Jakub

  - Lewandowski Filip

  Drużyna 2

  - Makowska Oliwia

  - Cicha Wiktoria

  - Otowicz Sandra

  Zawodnicy rywalizowali w trójboju wędkarskim (test wiedzy, zawody rzutowe oraz wędkowanie). Suma punktów każdej osoby w danej konkurencji dawała punkty zarówno do klasyfikacji indywidualnej oraz klasyfikacji drużynowej.

  Wyniki rywalizacji:

  DRUŻYNOWO

  1 miejsce – Koło PZW „Słupia” (SP Charnowo 1)

  2 miejsce – Koło PZW Przyjezierze

  3 miejsce – Koło PZW „Słupia” (SP Charnowo 2)

  INDYWIDUALNIE

  1 miejsce – Drewnik Filip – Koło PZW „Słupia”

  2 miejsce – Gnatowski Jakub – Koło PZW „Słupia”

  Opiekunem szkółki jest Paweł Ptaszek

  FOTOGALERIA • Wędkarski Dzień Dziecka – Staw Łabędzi – 28.05.2023 r.

  28 maja na Stawku Łabędzim w Słupsku odbył się Wędkarski Dzień Dziecka zorganizowanym przez Koło PZW „Słupia”, Koło PZW „Kolejarz”, koło PZW „Miasto Słupsk” i Zarząd Okręgu Słupsk. Do udziału zgłosiło się 30 zawodników i zawodniczek. Dzieci rywalizowały ze sobą w trzech oddzielnych konkurencjach:

  - w konkursie rzutowym

  - w konkursie wiedzy

  - oraz wędkowaniu

  Nasze Koło PZW „Słupia” organizowało w tym roku zawody wędkarskie w których walka o miejsca miała do ostatniej minuty ponieważ ryba w tym dniu nie żerowała najlepiej. Zawody wędkarskie przeprowadził Kol. Paweł Ptaszek, Zbigniew Kruszyński i Damian Betke. Dla kończących łowienie wędkarzy czekała gorąca kiełbaska z grilla którą przygotowała i dbała o posiłek dla wszystkich przybyłych wędkarzy i gości Pani Bogumiła Markiewicz i Prezes Koła Mirosław Markiewicz.

  W trakcie trwania całej imprezy Kol. Daniel Głowacki zaprezentował pokaz wędkarstwa spinningowego i złowił okazałego szczupaka około 90 cm oraz kol. Mirosław Markiewicz zaprezentował pokaz wędkarstwa feederowego podczas którego złowił pięknego leszcza na methode.

  Wręczenie zwycięzcom nagród, pucharów i dyplomów w wędkowaniu przez Prezesa Koła PZW „Słupia” Mirosława Markiewicza zakończyło ten pełen emocji dzień.

  Wszyscy uczestnicy zawodów wędkarskich otrzymali zestawy upominkowe ufundowane przez sponsorów.

  - Koło PZW „Słupia”

  - Sklep „Jaxon” przy ul. M. Dąbrowskiej

  - Sklep „Wędkarz” przy ul. Wojska Polskiego

  - Zarząd Okręgu PZW Słupsk

  - Firma TOI TOI

  Wyniki zawodów wędkarskich:

  1. Zięba Iga – 1500 g

  2. Siemaszko Laura – 670 g

  3. Mułyk Patrycja – 510 g

  3. Dołżycka Małgorzata – 510g

  5. Strzembowicz Hubert – 480 g

  6.Stachowicz Zuzia – 430 g

  FOTOGALERIA • SPŁAWIKOWE MISTRZOSTWA KOŁA
 • 14.05.23 roku na Stawach w Siemianicach odbyły się Spławikowe Mistrzostwa Koła Słupia. Były to zawody dwuturowe, w których udział wzięło 13 seniorów (w tym jedna kobieta). Zawody były bardzo udane. Pogoda jak i ilość ryb dopisały.

  Wyniki wśród seniorów były następujące:

  1 miejsce – Tomasz Fendrych

  2 miejsce – Mirosław Markiewicz

  3 miejsce – Adam Dudek

  4 miejsce – Marek Szepielewicz

  5 miejsce – Daniel Głowacki

  6 miejsce – Tadeusz Brzeziński

  Pierwsza trójka zawodników otrzymała pamiątkowe dyplomy i puchary, pozostała trójka dyplomy. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i zapraszamy na kolejne zawody nocne, które odbędą się 10-11 czerwca na Stawku Łabędzim w Słupsku.
  FOTOGALERIA

  Zawody Spinningowe – Mistrzostwa PZW Koła „Słupia” Dolina Charlotty – 1.05.2023 r.

  1.05.22r w Dolinie Charlotty odbyły się Mistrzostwa Koła Słupia. Pogoda dopisała, natomiast z rybą było bardzo słabo. Zawody były bardzo udane dla jednego zawodnika, któremu udało się wyholować wymiarowego szczupaka i dwa niewymiarowe. W związku z tym Tadeusz Brzeziński stanął na najwyższym stopniu podium i zwyciężył zawody o Mistrzostwo Koła Słupia w spinningu.
  1 miejsce – Tadeusz Brzeziński 1250 pkt.
  FOTOGALERIA
   

 • OTWARTE ZAWODY FEEDEROWE
  16 kwietnia na stawku „Pod Dębami” odbyły się otwarte zawody feederowe. Zawodnicy łowili dowolną metodą – feederem klasycznym lub methodfeeder. Do udziału w zawodach zgłosiło się 16 zawodników. Ryby brały chimerycznie, a pogoda nie pomagała w zawodach, za to zawodnicy poradzili sobie świetnie łowiąc ryby. Wyniki zawodów:1 miejsce - Adam Jóźwin2 miejsce – Adam Witkowski3 miejsce – Adam DudekNa koniec zawodów na wędkarzy czekała kiełbasa z grilla oraz gorąca kawa i herbata.
  FOTOGALERIA
 • Zawody Rozpoczęcia Sezonu – Stawy Siemianice – 2.04.2023

  2.04.23r na „Stawkach w Siemianicach” wędkarze Koła PZW „Słupia” rozpoczęli swój sezon wędkarski. Na liście startujących zapisało się 13 zawodników i zawodniczek, lecz na zawody przybyło 11 wędkarzy. Mimo bardzo wietrznej i nieprzyjemnej pogody wędkarzom udało się połowić ryby z mniejszym lub większym sukcesem. Wyniki zawodów były następujące:

  1 miejsce – Paweł Ptaszek 5,610 kg

  2 miejsce – Robert Olewiński 4,940 kg

  3 miejsce – Adam Dudek 4,710 kg

  Wszystkim zawodnikom gratulujemy i zapraszamy na kolejne otwarte zawody feederowe, które odbędą się 16 kwietnia na łowisku „Pod Dębami”

  FOTOGALERIA


 • Walne zebranie sprawozdawcze koła za rok 2022

  W dniu 27 listopada 2022r.  odbyło się walne zebranie sprawozdawcze. Przewodniczącym zebrania został wybrany Mirosław Markiewicz, Sekretarzem Paweł Ptaszek, a w skład Komisji Uchwał i Wniosków Zbigniew Kruszyński i Adam Jóźwin. Zarząd Okręgu reprezentował sam Prezes Teodor Rudnik.

  Udekorował on Mirosława Markiewicza przyznaną mu przez Zarząd Główny brązową odznaką PZW.

  Wyróżnienia Koła Grand Prix 2022 wywalczyli:
  1. Adam Jóźwin,
  2. Paweł Ptaszek,
  3.Tomasz Fendrych.

  Roboczą część spotkania zajęły sprawozdania z działalności Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego. Po przerwie na zgłoszone zapytania odnośnie Wód Polskich i tematy z tym związane odpowiadał obsługujący zebranie wymieniony wcześniej Prezes Zarządu Okręgu Teodor Rudnik.

  Zgłoszone w trakcie dyskusji wnioski były zapisywane a następnie na koniec poddawane pod głosowanie.

  FOTOGALERIA


a. mandatowej,

b. wyborczej,

c. skrutacyjnej,

uchwał i wniosków