Koło PZW "Słupia" w Słupsku

Zebranie Sprawozdawcze – ul. Westerplatte 8  - 20.01.2019 r.  godz. 9:00

W niedzielę 20 stycznia 2019 roku o godz. 9:00 w siedzibie koła PZW „Słupia” przy ul. Westerplatte 8 w Słupsku odbędzie się Zebranie Sprawozdawcze za 2018 rok.

Porządek obrad:

 1. Otwarcie Walnego Zgromadzenia
 2. Wybór Przewodniczącego i Sekretarza
 3. Przyjęcie porządku obrad
 4. Wybór komisji: Mandatowej i Uchwał i Wniosków
 5. Wręczenie wyróżnień
 6. Przedstawienie sprawozdań:

Zarządu Koła

Komisji Rewizyjnej

Sądu Koleżeńskiego

 1. Dyskusja nad sprawozdaniami i przyjęcie kierunków działania koła w 2019 roku:

Planu Pracy Zarządu Koła

Preliminarza budżetowego

Planu imprez rekreacyjno-sportowych

 1. Podjęcie uchwały w sprawie zgłoszonych wniosków
 2. Zakończenie obrad

 

 • Składki na 2019 rok będą przyjmowane od 19 grudnia:
  -  w poniedziałki, środy i piątki od 16 do 17:30 w siedzibie Koła w Słupsku przy ul. Westerplatte 8,
  - w sklepie wędkarskim Jaxon Club w Słupsku przy ul. Marii Dąbrowskiej 3 czynnym od poniedziałku do soboty w godz. od 8 do 18,
  - w Salonie Wędkarskim w Bolesławicach, ul. Słupska 22 czynnym od poniedziałku do piątku od 10 do 18, w soboty od 10 do 15.

 

 • Zebranie Sprawozdawcze za bieżący rok odbędzie się 20 stycznia 2019 roku o godz. 9:00 w siedzibie Koła.3. Sponsorzy naszej Szkółki Wędkarskiej mogą 1% z podatku przekazać na nr KRS: 0000166140  Cel szczegółowy: Koło Słupia.

 

 • Spotkanie Opłatkowe – świetlica w siedzibie Koła – 12.12.18 r.

Do tej pory nie było tak pięknie udekorowanego stołu w naszej świetlicy. Danuta Wilcz wyczarowała wystrój jak najbardziej odpowiadający charakterowi zebrania. Złożyły się na to akcenty wigilijne w postaci choinki, gałązek świerkowych, lampionów, kolorowych serwetek i własnoręcznie upieczone ciasto. Taka żona skarbnika to skarb. Zwyczajowe grono osób uczestniczących w spotkaniach opłatkowych to członkowie organów wybieralnych Koła. Tym razem powiększone o Społecznych Strażników, Sędziów Wędkarskich i Komisję Rewizyjną Zarządu Okręgu. Na początek Prezes Bogusław Jazownik złożył podziękowania dla pań wspierających działalność Koła i życzenia świąteczno-noworoczne  ogółowi obecnych. Następnie wszyscy ruszyli gremialnie połamać się opłatkiem i przekazać sobie wzajemnie kilka miłych słów. Na tym skończyły się uprzejmości i zaczęły refleksje wędkarskie. W przeważającej mierze zdominowane przez wzajemne pretensje członków Zarządu i Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Dotyczące różnych aspektów działalności Koła w mijającym roku. Jedynie Sąd Koleżeński zachował się jak sąd i nie dał się wciągnąć w słowne utarczki. Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej Marian Zabłocki zabierając głos wyjaśnił, że jego obecność wraz z Robertem Kapustą na Spotkaniu Opłatkowym Koła wynikła z chęci zorientowania się, czy byłaby szansa na mediacyjną rolę ich zespołu w nakierowaniu działaczy Słupi na współdziałanie a nie na konfrontację. W ostatniej części obrad zostały omówione przygotowania do Zebrania Sprawozdawczego, które odbędzie się 20 stycznia 2019 roku o godz. 9:00  w siedzibie Koła w Słupsku przy ul. Westerplatte 8.

FOTOGALERIA

 

 • Ostatni akcent sezonu – Pod Dębami – 28.10.2018 r.

Trzecia kolejna niedziela odłowu szczupaka w Redzikowie,  przeliczając ilość złowionych ryb na liczbę spinningistów, okazała się najlepsza. Na 11 wędkarzy zapisanych do udziału w odchwaszczaniu łowiska przypadło 8 złowionych drapieżników. Inna sprawa, że skutecznością na miarę Roberta Lewandowskiego popisał się Kamil Michaluk. To właśnie on złowił aż 5 kaczodziobych, z których największy oscylował w granicach górnego wymiaru ochronnego. Łącznie w październiku zostało odłowionych 20 szczupaków. Ta liczba wyeliminowanych ze stawu drapieżników w znaczący sposób przyczyni się do bezpieczniejszego bytu ryb spokojnego żeru. Finalnie efekty akcji pokażą się w wynikach na zawodach w przyszłym sezonie. Jest również wymiar finansowy przedsięwzięcia. Ogółem na odłów zostało wykupionych 58 zezwoleń na kwotę 660 zł. Środki te zwiększą pulę przewidzianą na podniesienie w 2019 roku standardu tej jedynej w okręgu wody stojącej o charakterze no kill (złów i wypuść).

FOTOGALERIA

 

 • Drugi odłów szczupaka – Pod Dębami – 21.10.18 r.

Szczupaki „poczuły pismo nosem” lub mówiąc inaczej uodporniły się na wędkarzy. Tylko w porannej mgle udało się odłowić trzy wymiarowe sztuki. Jak na niebie pokazało się słońce, czesanie wody przez kilkunastu najwytrwalszych spinningistów stało się bezowocne. Wędkarze doskonale wiedzą, że wyprawa na drapieżnika nie zawsze kończy się sukcesem. Ale generalnie łowiący cieszyli się, że zamiast w niedzielne przedpołudnie gnuśnieć w domu, zażyli trochę ruchu na świeżym powietrzu.

Ostatnie podejście pod szczupaki na łowisku Pod Dębami odbędzie się 28 października. Zezwolenia jak uprzednio w sklepie wędkarskim Jaxon Club.

FOTOGALERIA

 

 • Odłów szczupaka – Pod Dębami – 14.10.18 r.

Łowisko obfitujące w ewidentny nadmiar szczupaka nie daje gwarancji na to, że wszystkim  uda się danego dnia złowić nieskończoną ilość drapieżników. Tak okazało się 14 października 2018 roku na łowisku Pod Dębami, gdzie średnia wyniosła ½  szczupaka na każdego z 25 wędkarzy chętnych do wykazania się swoimi umiejętnościami spinningisty. Wymiarowe szczupaki zostały przez farciarzy zabrane do zjedzenia, zaś niewymiarowe pojechały na nowo zagospodarowywane stawy PZW w Siemianicach. Kolejna szansa na złowienie szczupaka Pod Dębami 21 tego miesiąca. Ostatnie z limitowanej ilości zezwoleń można wykupić w sklepie wędkarskim Jaxon Club.

FOTOGALERIA

 

 • Zawody Zakończenia Sezonu – Pod Dębami – 6.10.18 r.

Przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się ostatnie w tym sezonie zawody zaliczane do klasyfikacji Grand Prix. Na starcie zameldowało się 17 zawodników. Wszyscy połowili. Ale jak to na zawodach, jedni więcej, inni mniej. Najbardziej swoją porażkę z potężną rybą przeżywał Seweryn Statkiewicz. Bodajże najładniejszą sztukę tego dnia wyholował Adam Witkowski. Podszedł mu okoń o długości 38 cm. W role arbitrów wcielili się Stanisław Kalinowski jako Sędzia Główny i Stanisław Bytomski jako Sędzia Sekretarz. Na zakończenie imprezy głos zabrał Prezes Koła Bogusław Jazownik. Podziękował wszystkim za sportowa walkę i życzył wielu udanych występów w przyszłym sezonie.

Wyniki w kolejności zajętych miejsc i zdobytych punktów do klasyfikacji GP:

 1. Głowacki Daniel – 4855g 10 pkt.

 2. Witkowski Adam – 3680g 9 pkt.

 3. Fendrych Tomasz – 2500g 8 pkt.

 4. Jóźwin Adam – 1505g 7 pkt.

 5. Walenczak Radosław 1205g 6 pkt.

 6. Duńcew Wojciech – 1175g 5 pkt.

 7. Dembiński Tomasz – 1115g 4 pkt.

 8. Doluk Waldemar – 990g 3 pkt.

 9. Michalski Wilga Kamil – 965g 2 pkt.

 10. Mrozek Rajmund – 760g 1 pkt.

 • Zawody Gruntowe - Pod Dębami - 5.08.18 r.

Piękny poranek motywował uczestników zawodów gruntowych do osiągnięcia dobrych wyników, ale wszystko pokrzyżowała krótka burza z opadami deszczu. Wyniki osiągnięte przez zawodników były poniżej średniej. Zwyciężył kolega Duńcew z małą różnicą nad jedynaczką Teresą Mrozek. Zawody zakończyły się zmyślnie podaną kiełbaską przygotowaną przez Edytę Babis oraz wręczeniem głównej nagrody przez prezesa koła. Niech żałują ci, którzy zbojkotowali zawody.

Klasyfikacja:

Duńcew Wojciech   1,980 kg   10 pkt
Mrozek Teresa   1,820 kg   9 pkt
Ptak Piotr   1,451 kg   8 pkt
Mrozek Rajmund   1,080 kg   7 pkt
Kruszyński Zbigniew   0,670 kg   6 pkt
Dembiński Tomasz   0,590 kg   5 pkt
Siemaszko Aleksander   0,475 kg   4 pkt
Brzeziński Tadeusz   0,450 kg   3 pkt
Fride Eugeniusz   0,405 kg   2 pkt
Michalski Kamil   0,260 kg   1 pkt

FOTOGALERIA

 

 • Rozpoczęcie renowacji obwałowań łowiska „Pod Dębami” – 23.07.2018 r.

Dzięki staraniom Prezesa Koła Bogusława Jazownika ruszyły prace przy remoncie obwałowań łowiska. Założony cel to podwyższenie  grobli do wysokości 55 cm ponad aktualny poziom wody w stawie oraz poszerzenie jej korony do 2,8 m. Z realizacji zadania wycofały się dwa zakłady robót ziemnych. Na placu pozostała firma odbudowująca staw poniżej Belfra. Z uwagi na aktualny stan wałów większość prac zostanie wykonana ręcznie. Z wykorzystaniem co najwyżej małej mechanizacji. Wymuszona okolicznościami technologia wykonawcza podwoi wstępnie założony koszt robót.

FOTOGALERIA

 

 • Zawody Nocne – łowisko „Pod Dębami”  -  14/15.07.2018 r.

Ogółem 20 „nocnych Marków” spędziło noc z 14 na 15 lipca nad łowiskiem w Redzikowie. Osiemnaście zawodników, jeden opiekun wędkarza niepełnoletniego i Sędzia Główny – Stanisław Bytomski. Pogoda dopisała, ryby również. Największą – karpia 2,6 kg złowił Daniel Głowacki. Ryby najlepiej żerowały w sobotę wieczorem i w niedzielę o świcie. W nocy zrobiły sobie przerwę. Część wędkarzy poszła w ich ślady i ucięła sobie drzemkę. Śpiąc nad wodą w fotelach, w namiocie lub w samochodzie. Podsumowania wędkarskich zmagań dokonał V-ce Prezes Koła ds. Sportu Mirosław Markiewicz podając wagę złowionych ryb, zdobytych punktów do klasyfikacji Grand Prix oraz wręczając nagrody w postaci bonów towarowych.

Wyniki:

 1. Daniel Głowacki                    - 11620
 2. Tomasz Fendrych                  -   7725
 3. Adam Witkowski                   -   5790
 4. Adam Jóźwin                         -   5675
 5. Mirosław Markiewicz           -   5220
 6. Radosław Walenciak            -   4960
 7. Józef Stachowicz                   -   4165
 8. Zbigniew Kruszyński              -   3185
 9. Tadeusz Brzeziński                -   2600
 10. Piotr Kwiatkowski                 -   2540

FOTOGALERIA

 

 • Mistrzostwa koła w wędkarstwie rzutowym.

Pierwsze zawody w kategorii wędkarstwa rzutowego odbyły się po festynie wędkarkim w ,,Dniu Wędkarza" 24.06.2018 r. Na łowisku ,,Pod Dębami". Pomysłodawcą , organizatorem i sędzią był kol. Mirosław Markiewicz. W zmaganiach o tytuł ,,Mistrza Koła" wystartowało 9 wędkarzy. O zdobyciu najlepszego wyniku decydowały umiejętności w posługiwaniu się wędką spiningową w rzucaniu do celu co okazało się nie lada problemem i wbrew pozorom trudną konkurencją dla wielu, do celu trzeba było trafić w odległości od 10-25 m. Zawody te wzbudziły ogólne zainteresowanie i mogą wejść do harmonogramu imprez w kolejnych latach.

WYNIKI:

PKT GPX

1. Radosław Walenczak

82

10

2. Adam Witkowski

68

9

3. Daniel Głowacki

56

8

4. Mirosław Markiewicz

52

7

5. Kamil Wilga

46

6

6. Tadeusz Brzeziński

45

5

7. Zbigniew Kruszyński

33

4

8. Eugeniusz Friede

10

3

9. Michał Markiewicz

8

2

 

 • Zawody Rodzinne – łowisko „Pod Dębami” – 24.06. 2018 r.

Gospodarz łowiska słysząc o 52 wędkarzach zapisanych do udziału w Zawodach Rodzinnych w pierwszym odruchu wykrzyknął: gdzie ja ich pomieszczę? Dopiero po przeliczeniu, że to tylko 26 par zawodników łowiących ramię w ramię, liczba ta stała się bardziej strawna. Ostatecznie wystartowały 24 zespoły w całkowicie dowolnej rodzinnej konfiguracji. Godny odnotowania jest udział aż 10 pań, co jak na imprezę wędkarską jest niewątpliwym ewenementem. Zawody miały charakter otwarty, co pozwoliło wziąć w nich udział zarówno członkom PZW jak i nie zrzeszonym. Aby dać czas komisji sędziowskiej,  w składzie Waldemar Doluk – Sędzia Główny i Stanisław Bytomski – Sędzia Sekretarz,  na spokojne ustalenie wyników - Piotr Ptak przeprowadził wędkarską zgaduj-zgadulę. Biorący w niej udział nie mieli żadnych kłopotów z zadawanymi pytaniami. Trudniej było z poprawnymi odpowiedziami. Pełniący honory gospodarza spotkania prezes koła Bogusław Jazownik, dziękując obecnym za udział w imprezie, nie zapomniał wymienić Rajmunda Mrozka jako pomysłodawcy tego niesztampowego wydarzenia.

Wyniki:

1.Paszkowski Marcin    -    5480g

Paszkowski Mateusz

2.Matuszkiewicz Dariusz    -    3505g

Matuszkiewicz Wiesław

3.Skrzypczyk Paweł    -    3130g

Skrzypczyk Ewa

4.Markiewicz Mirosław    -    3110g

Markiewicz Michał

5.Jakubczyk Krzysztof    -    2580g

Kochaniewicz Jerzy

6.Brzeziński Tadeusz    -    2570g

Betke Damian

FOTOGALERIA

 

 • Dziecięcy Festyn „Pod Dębami” 2018

Ciepły czerwcowy poranek nad stawem „Pod Dębami”, słońce i dziecięca radość to doskonała mieszanka na udaną imprezę. Była gorąca czekolada, quiz, konkursy sportowe, recytatorskie i popisy wokalne. Były prezenty, poczęstunek i dużo miłej atmosfery. Były oczywiście zawody wędkarskie dla 45 uczestniczek i uczestników. Dzieci startowały w grupach młodszej od 6 do 11 i starszej 12 do 16 lat. Rywalizacja była zacięta a wszyscy uczestnicy zapunktowali. Festyn organizowały wspólnie Koła „Słupia” i „Łączność” przy wsparciu licznych sponsorów.

Wyniki w kolejności zajętych miejsc od 1 do 6.

Grupa Starsza:

1-    Paszkowski Mateusz 1850gram

2-    Konopka Krzesimir    755 gram

3-    Ptak Paweł                530 gram

4-    Horbacz Grzegorz     460 gram

5-    Bury Filip                 295 gram

6-    Segentowski Hubert  295 gram

Grupa Młodsza:

1- Wowk Piotr               1850 gram

2- Doluk Zuzanna                   1055 gram

3- Głowacki Dawid       1040 gram

4- Stachowicz Krzysztof   935 gram

5- Matusiak Dominik       925 gram

6- Mikulski Mateusz        905 gram

Największą rybę (leszcza o wadze 720 gram) złowił  Paszkowski Mateusz.

LISTA SPONSORÓW

FOTOGALERIA

 

 • Mistrzostwa Spławikowe Koła – łowisko „Pod Dębami” w Redzikowie – 27.05.2018 r.

Przez wiele minionych lat Mistrzostwa Spławikowe koła były rozgrywane na Stawie Łabędzim w Słupsku. Powrót z imprezą w bieżącym roku na łowisko „Pod Dębami” w Redzikowie był jak najbardziej udany. Zasada „no kill” na tym stawie obowiązująca nie tylko na zawodach sprawiła, że każdy z 25 wędkarek i wędkarzy biorących udział w sportowych zmaganiach połowił. Małych ryb bez liku, a dużych jak nie wyjął, to miał je przynajmniej przez chwilę na haczyku. Wiadomo, że to okazy najbardziej podnoszą zawodnikom adrenalinę. Wśród seniorów znakomitą formą błysnął Radosław Walenczak robiąc dwucyfrowy wynik. Rywalizację wśród młodzieży rozstrzygnął na swoją korzyść Krzesimir Konopka. Warto odnotować udział w mistrzostwach dwóch kobiet. Teresy Mrozek wśród seniorów i Weroniki Friede wśród młodzieży. Poczynały sobie nad wodą jak równe wśród równych. Sędziowali: Stanisław Bytomski – Sędzia Główny i Mirosław Markiewicz – Sędzia Wagowy.

Wyniki w kolejności zajętych miejsc i zdobytych punktów do klasyfikacji Grand Prix:

Seniorzy:

 1. Walenczak Radosław  -  13775g   -   10 pkt.
 2. Witkowski Adam   -   7450g   -   9 pkt.
 3. Fendrych Tomasz   -   8540g   -   8 pkt.
 4. Głowacki Daniel   -   6465g   -   7 pkt.
 5. Siemaszko Aleksander   -   6780g   -   6 pkt.
 6. Sławny Włodzimierz   -   4480g   -   5 pkt.
 7. Markiewicz Mirosław    -   5145g   -   4 pkt.
 8. Mrozek Rajmund   -   4705g   -   3 pkt.
 9. Brzeziński Tadeusz   -   3730gt   -   2 pkt.
 10. Kruszyński Zbigniew   -   3605g   -   1 pkt.

Juniorzy:

 1. Konopka Krzesimir   -   1445g   -   10 pkt.
 2. Betke Damian   -   660g   -   9 pkt.
 3. Friede Weronika   -   485g   -   8 pkt.

FOTOGALERIA

 

 • Mistrzowskie Zawody Spinningowe - Krzynia - 03-05-2018

Była pewna obawa że warunki atmos­fe­ryczne nie ­po­zwolą na roze­gra­nie zawo­dów, na szczę­ście pro­gno­zo­wane burze omi­nęły łowi­sko. Na star­cie zawo­dów sta­wiło się jede­na­stu zawod­ni­ków co jak na zawody spi­nin­gowe w naszym kole jest normą. Szkoda że zabra­kło zdo­bywcy tytułu mistrza spi­ningu z roku poprzed­niego, rywa­li­za­cja mogła by być bar­dziej cie­kawa. Pierw­sza godzina zawo­dów prze­bie­gła w dość ulew­nym desz­czy,później jak na zawody spi­nin­gowe pogoda była ide­alna. W pierw­szej turze zostały zło­wione tylko dwie wymia­rowe ryby a w dru­giej już tylko jedna. Zawody zakoń­czyły się tylko trzema punk­to­wa­nymi miej­scami. Wyniki w kolejności zajętych miejsc i zdobytych punktów do klasyfikacji GP

1 Siemaszko Aleksander 900pkt - 10 pkt

2 Kruszyński Zbigniew 130pkt - 9 pkt

3 Wilcz Sławomir 110pkt - 8 pkt

FOTOGALERIA

 

 • Zawody Otwarcia Łowiska „Pod Dębami” – Redzikowo – 8.04.2018 r.

Do trzech razy sztuka. Nie udało się rozpocząć sezonu na Bagienicy w dwóch wcześniejszych terminach. Na przeszkodzie stanął mrozek. Za to Mrozek załatwił ładną pogodę na Zawody Otwarcia Łowiska „Pod Dębami”. Na łowisku Koła w Redzikowie bez zmian, chociaż nie wszyscy wędkarze zadowoleni. Zwłaszcza Gospodarz. Przyjaciel „bóbr” wyciął wszystkie drzewa na wyspach i nie będzie z nich choinek z darmowymi spławikami. W czasie porannej odprawy doszło do słownych przepychanek niektórych obecnych na imprezie z organizatorami zawodów. Ilu uczestników, tyle pomysłów na rozstawienie stanowisk. Mimo przypomnienia o obowiązku sprzątnięcia wylosowanych miejsc, nie wszyscy zastosowali się do tego regulaminowego wymogu. Ryby dopisały. Zwycięzca, Aleksander Siemaszko, zdeklasował rywali. Grochówka, jak zwykle z „Oktanu”, smakowita. Na tych zawodach startowało 30 osób, w tym dwie panie. Sędziowali Stanisław Bytomski jako Sędzia Główny i Rajmund Mrozek – Sędzia Sekretarz.

Wyniki w kolejności zajętych miejsc i zdobytych punktów do klasyfikacji Grand Prix:

1.Siemaszko Aleksander     12460 g     10 pkt.

2.Fendrych Tomasz      7430 g     9 pkt.

3.Głowacki Daniel     6950 g     8 pkt.

4.Walenczak Radosław     5530 g     7 pkt.

5.Brzeziński Tadeusz     4160 g     6 pkt.

6.Jóźwin Adam     3640 g     5 pkt.

7.Witkowski Adam     3080 g     4 pkt.

8.Markiewicz Mirosław     3030 g     3 pkt.

9.Mrozek Rajmund     2980 g     2 pkt.

10.Doluk Waldemar     2610 g    1 pkt.

FOTOGALERIA

 

 • Morskie Mistrzostwa Koła 07.kwiecień 2018r

Jak żadnego roku zawody Morskie Mistrzostwa Koła odbyły się zgodnie z zaplanowanym terminem. Pogoda można powiedzieć bardzo dobra morze z lekką falką sugerowało dobre wyniki. Nic z tego dorszy w Morzu Bałtyckim z roku na rok coraz mniej. W kuluarach się mówi, że przez Duńskie paszowce i rządy Uni Europejskie doprowadziły, że nasz dorsz nie ma co jeść dlatego jest go tak mało.

Nasze zawody rozgrywaliśmy około 18 mil od portu Ustka na m/y "STARFISH". Tą jednostką dowodzi Tadeusz Jakubowski. Kpt. Tadeusza traktujemy nawzajem jak Rodzinę Koła PZW Słupia.

Na pierwszym podejściu dorsza wymiarowego złowił Eugeniusz Friede. Jak się okazało Eugeniusz w całych zawodach złowił 7dorszy co mu dało 352 punkty – zostając w wędkarstwie morskim Mistrzem naszego Koła.

Wyniki w kolejności zajętych miejsc i zdobytych punktów w zawodach i do klasyfikacji Grand Prix naszego Koła:

 1. Eugeniusz Friede – 352 pkt. – 10 pkt.
 2. Daniel Skowroński – 319 pkt. – 9 pkt.
 3. Michał Markiewicz – 216 pkt. – 8 pkt.
 4. Włodzimierz Sławny – 216 pkt. – 7 pkt.
 5. Marek Bransewicz – 210 pkt. – 6pkt. (dłuższa ryba)
 6. Radosław Walenczak – 210 pkt. – 5 pkt.
 7. Daniel Głowacki – 205 pkt. – 4 pkt.
 8. Mirosław Markiewicz – 196 pkt. – 3 pkt.
 9. Piotr Jóżwiak – 109 pkt. – 2 pkt.
 10. Zbigniew Kruszyński – 102 pkt. – 1 pkt.

FOTOGALERIA

 

 • Zmiany w składzie Zarządu Koła- szczegóły w zakładce Władze

 

 • Wręczenie legitymacji PZW.

Uroczyste wręczenie dokumentów wędkarskich zakończyło część teoretyczną Szkółki A.D. 2018. Obecni byli członkowie Zarządu Koła, Przewodniczący Sądu Koleżeńskiego oraz rodzice i opiekunowie uczestników. Legitymacje członkowskie Polskiego Związku Wędkarskiego oraz zezwolenia na wędkowanie nowi członkowie PZW otrzymali z rąk Prezesa Koła Bogusława Jazownika. Środki finansowe na ufundowanie opłat przekazali Sponsorzy – ofiarodawcy 1% z podatku za 2016 rok. W bieżącym roku zbieramy 1% na potrzeby przyszłorocznej Szkółki. KRS: 00 00 16 61 40 Cel szczegółowy: Koło Słupia.

FOTOGALERIA

 

 • Wędkarstwo w Internecie – Zespół Szkół Agrotechnicznych – 28.02.2018 r.

Pomysł Pani Lucyny Wrzosek na zorganizowanie zajęć o wędkarstwie w Internecie w pracowni informatycznej Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Odpadły kłopoty z konfiguracją z siecią własnego sprzętu uczestników. Prowadząca mogła skupić uwagę na przeprowadzeniu obecnych przez wybrane treści ze strony internetowej Koła Słupia. Zaszczepienie wędkarskiego bakcyla w założeniu programowym Szkółki ma być alternatywą dla nadmiernej obecności młodych ludzi przed ekranem komputera. Dlatego trzeba, żeby wiedzieli  jak i gdzie tej odskoczni szukać. Z braku innej możliwości, organizatorzy Szkolenia za pośrednictwem tego zapisu, dziękują Dyrekcji Szkoły za udostępnienie pięknie wyposażonej sali na spotkanie młodych adeptów wędkarstwa.

FOTOGALERIA

 

 • Rozpoczęcie zajęć Szkółki Wędkarskiej – 7.02.2018 r.

Trwające w naszym regionie ferie zimowe spowodowały absencję na pierwszych zajęciach kilku z zapisanych uczestników. Zgodnie z kilkuletnią już tradycją po krótkim wstępie o sprawach organizacyjnych przedstawionych przez Eugeniusza Friede – Członka Zarządu, głos zabrał Bogusław Jazownik – Prezes Koła. Wygłosił prelekcję n.t. Historia i tradycje wędkarstwa w Polsce i na świecie. Z właściwą sobie swadą przybliżył obecnym wyszperane w różnych źródłach wiadomości.

Zajęcia szkółki wędkarskiej

 

 • Gala 25 lat – Oktan – 14.01.2018 r.

Kto nie doświadczył tego osobiście, to nie wie, jak miło jest spotkać się w gronie kilkudziesięciu osób, które bądź to z racji przynależności do koła lub sympatii do niego, zechciały uczestniczyć  w święcie kolegów „po kiju”. Liczba 65 osób wpisanych na obie listy obecności na zebraniu sprawozdawczym Koła PZW „Słupia” mówi sama za siebie. Brak quorum, który musiał by wynieść w pierwszym terminie 170 wędkarzy, został wykorzystany na promocję książki „Koło Wędkarskie Słupia”. Jest to pierwsza publikacja tego typu wydana przez koło wędkarskie w ponad czterdziestoletniej historii istnienia okręgu słupskiego Polskiego Związku Wędkarskiego. Być może poczucie wagi tego wydarzenia sprawiło, że cała 14-to osobowa grupa autorów pokazała się w jednym miejscu i zapozowała do wspólnego zdjęcia. Drugim elementem naganiającym frekwencję na spotkaniu były kontrowersje co do utrzymania statusu no kill (złów i wypuść)  na łowisku Pod Dębami w Redzikowie. Podejście do wędkowania na tym stawie w szczytowym momencie dyskusji zostało wykrzyknięte pytaniem: chcemy mieć łowisko, czy żerowisko? Wolą zdecydowanej większości członków obecnych na zebraniu uchwalono, że status łowiska pozostaje taki jak w 2017 roku. Oczywiście, jak na każdym jubileuszu: były życzenia, gratulacje, nagrody, wyróżnienia, medale, dyplomy i wiele miłych słów. I na zakończenie wspólnie zjedzony obiad, który wyciszył wiele wcześniejszych antagonizmów.

FOTOGALERIA

 

 • Składki na 2018 rok będą przyjmowane od 18 grudnia:

-  w poniedziałki, środy i piątki od 16 do 17.30 w siedzibie Koła w Słupsku przy ul. Westerplatte 8,

- w sklepie wędkarskim Jaxon Club w Słupsku przy ul. Marii Dąbrowskiej 3 czynnym od poniedziałku do soboty w godz. od 8 do 20,

- w Salonie Wędkarskim w Bolesławicach, ul. Słupska 22 czynnym od poniedziałku do piątku od 10 do 18, w soboty od 10 do 15.

 • Dostępna jest już książka „Koło Wędkarskie Słupia 25 Lat”.
 • Trwają zapisy dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat do Szkółki Wędkarskiej. Sumienni uczestnicy zajęć otrzymają darmowe zezwolenia na wędkowanie ufundowane przez Sponsorów.
 • Sponsorzy naszej Szkółki Wędkarskiej mogą 1% z podatku przekazać na nr KRS: 0000166140 cel szczegółowy: Koło Słupia.