Koło PZW "Słupia" w Słupsku

17.) Spotkanie Opłatkowe – 16 grudnia 2015 r.

Ostatnia, z zaplanowanych na bieżący rok imprez, odbyła się w Sali Bankietowej Restauracji „Oktan” w Słupsku, przy ul. Westerplatte 8. W spotkaniu uczestniczyli członkowie naszego Koła i zaproszeni goście. Na wstępie Prezes kol. Aleksander Siemaszko złożył wszystkim życzenia świąteczno-noworoczne. Za owocną współpracę na rzecz popularyzacji wędkarstwa wśród dzieci i młodzieży, Zarząd Koła uhonorował specjalnym podziękowaniem Klub „Słupia” Stowarzyszenia Kiwanis International oraz Biuro Rachunkowe „ELBO” s.c. Elżbieta Piwowarska i Bożena Landwójtowicz. Przed wigilijnym posiłkiem obecni połamali się opłatkiem życząc sobie wzajemnie zdrowia i wielu kolejnych spotkań nad wodą. Na podwieczorkowe menu złożyły się pierogi i barszczyk. Na deser zaś ciasto i napoje. Z okolicznościowym recitalem wystąpiła Patrycja Baczyńska. Zaśpiewała kilka znanych standardów jak również własne utwory. W przerwach między kolejnymi piosenkami kol. Eugeniusz Friede przedstawił wędkarskie podsumowanie mijającego sezonu ilustrowane pokazem slajdów. Prowadzący Spotkanie kol. Piotr Ptak przeprowadził również wywiad „na żywo” z Barbarą Aziukiewicz - szefową słupskiego oddziału Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami. Po wyczerpaniu oficjalnej części uroczystości, kontynuowano spotkanie w mniejszych grupach. Jak to zwykle bywa wśród wędkarzy.

FOTOGALERIA

FILM

 

16.) Zarybianie karpiem – 14 listopada 2015 r.

W sobotę 14 listopada odbyło się pierwsze, z zaplanowanych na tą jesień, zarybianie Łowiska „Pod Dębami” w Redzikowie. Do stawu wpuszczono 150 kg karpia o wadze od 0,35 do 1 kg. Ryby pochodzą od hodowcy spod Piły. Stamtąd trafiły do ośrodka zarybieniowego w Damnicy. Następnie po zważeniu na partie wynikające z zapotrzebowań kół gospodarujących na miejscowych łowiskach, zostały rozwiezione zbiorczym transportem naszego okręgu. Nad całością zarybień wód pozostających w użytkowaniu PZW w Słupsku pieczę sprawuje ichtiolog Wojciech Sobiegraj. Akcja odbywa się późną jesienią i wczesną wiosną. Szczególnie jesienią jest bardzo napięty terminarz związanych z tym działań. Ryby odłowione przez hodowców muszą odczekać okres kwarantanny na otrzymanie świadectwa zdrowia. Następnie trafić na nowe miejsce przed jego zamarznięciem.

FOTOGALERIA

 

 

15.) ODŁÓW SZCZUPAKA

Zarząd Koła Słupia podjął uchwałę o kolejnym odłowie szczupaka który odbędzie się na stawie Pod Dębami w dniu 25.10.2015. w godzinach od świtu do zmierzchu. Dozwolona metoda spinningowa według regulaminu APR. W odłowie mogą brać udział wędkarze którzy mieli wykupioną licencję na sezon 2015.

 

14.) Zakończenie Sezonu Pod Dębami – 11.10.2015 r.

W ostatnich, z zaplanowanych na bieżący rok, zawodach wzięło udział 23 wędkarzy. Przez 4 godziny sportowych zmagań zawodnikom towarzyszył przejmujący chłodzik. Warunki atmosferyczne niewątpliwie wpłynęły na chimeryczne żerowanie ryb. Tylko połowie z łowiących udało się złowić cokolwiek. Z tej przyczyny komisja sędziowska w składzie: Sędzia Główny – Stanisław Bytomski i Sędzia Sekretarz – Rajmund Mrozek szybko i sprawnie zestawiła wyniki spotkania. Jednym z miłych akcentów imprez wędkarskich jest wspólny posiłek. Tym razem była to gorąca grochówka z Restauracji „Oktan”. Zjedzona na siedząco przy ogromnym stole zbudowanym latem tego nad naszym łowiskiem. Nagrody i okolicznościowe dyplomy, zdobywcom pięciu czołowych lokat, wręczył V-ce Prezes ds. Ochrony Krzysztof Mularczyk. Podziękował również za sportową rywalizację w 2015 roku oraz złożył życzenia sukcesów w następnych latach.

Wyniki w kolejności zajętych miejsc i zdobytych punktów do klasyfikacji GP:

1.Duńcew Wojciech - 1160g 10 pkt.

2.Statkiewicz Seweryn 985g 9 pkt.

3.Jóźwin Adam 570g 8 pkt.

4.Brzeziński Tadeusz 425g 7 pkt.

5.Walenczak Radosław 350g 6 pkt.

6.Symonowicz Mariusz 345g 5 pkt.

7.Konkel Witold 320g 4 pkt.

8.Baran Andrzej 305g 3 pkt.

9.Friede Eugeniusz 280g 2 pkt.

10.Buzderewicz Bogdan 275g 1 pkt.

FOTOGALERIA

 

13.) Zawody Gruntowe – 6 września 2015 r.

Po raz drugi tego lata, liczebnie taka sama stawka 28 wędkarzy z Koła „Słupia”, spotkała się na zawodach w Dolinie Charlotty. Tym razem w dyscyplinie gruntowej. Zebranych na tradycyjnej odprawie przywitał V-ce Prezes ds. Sportu Mirosław Markiewicz. Zaś Sędzia Główny Adam Jóźwin przypomniał zasady sportowej rywalizacji. Czterogodzinne zmagania rozpoczęły się o godz. 7.00. Rychło okazało się, że to złowione karpie rozstrzygną o kolejności zajętych miejsc. Mniejsze sztuki udawało się wyholować po kilku minutach. Ważące po kilka kilogramów jedynie przez chwilę przysparzały łowcom adrenaliny. Największy, ważący ponad 4 kg został złowiony przez Sylwestra Statkiewicza już po haśle: koniec zawodów! Dosyć intensywne żerowanie królewskich ryb jak i rybiej drobnicy, przerwał w którymś momencie ulewny deszcz. Padał w końcówce zawodów, w czasie ważenia, dekoracji zwycięzców i do zaserwowanej przez Gościniec na Wyspie grochówki. Za to na odjezdnym nad Doliną pokazało się słońce. Jak gdyby z zaproszeniem na kolejne spotkanie w tym miejscu. Godny odnotowania jest udział w Zawodach Kamila Łachety. Tegoroczny absolwent Szkółki Wędkarskiej przy naszym Kole rywalizował z dorosłym jak równy z równymi. Radząc sobie tak samo z dużymi leszczami jak i karpiami. Inny młody wędkarz, Maciej Miecznikowski, nie bacząc na spartańskie warunki ambitnie pstrykał zdjęcia na naszej imprezie.

Wyniki w kolejności zajętych miejsc i zdobytych pkt. do klasyfikacji GP:

1. Jóźwin Adam 8480g 10 pkt.

2. Łacheta Kamil 5250g 9 pkt.

3. Siemaszko Aleksander 5210g 8 pkt.

4. Statkiewicz Sylwester 5030g 7 pkt.

5. Byra Daniel 3880g 6 pkt.

6. Brzeziński Tadeusz 3845g 5 pkt.

7. Duńcew Wojciech 3445g 4 pkt.

8. Fendrych Tomasz 3440g 3 pkt.

9. Lubawy Krzysztof 3045g 2 pkt.

10. Dacków Krzysztof 2980g 1 pkt.

FOTOGALERIA

 

12.) Zawody Karpiowe – 9.08.2015r. – Wiklino.

Niczym przy biesiadnym stole w kształcie podkowy, zajęło miejsca 24 wędkarzy nad stawem karpiowym w Wiklinie. Karpie co chwila głośnym chlupotem zaznaczały swoją obecność w łowisku, ale wcale nie były skore do konsumowania przynęty z haczykiem. Po tygodniu upałów przez region nadmorski przesunął się front niżowy. Przyniósł przelotne, ale chwilami intensywne opady. Wędkujących w Wiklinie dotknęła prawie godzinna ulewa, po której kilku przemoczonych uczestników zawodów spasowało. Niektórym z nich, jak chociażby najmłodszemu z łowiących Pawłowi Ptakowi, pozostały wrażenia z krótkotrwałego kontaktu z linem i karpiem. Podziwiać należy samozaparcie naszej fotoreporterki Marty Czernij. Skąpana przez deszcz pojechała do domu przebrać się i wróciła dokończyć dokumentację fotograficzną imprezy. Trzy złowione karpie pozwoliły błysnąć i wygrać wędkarską rywalizację Włodzimierzowi Sławnemu. Skuteczność wędkarza jest tym bardziej godna podziwu, że dla wielu jedynym kontaktem z rybami było trącanie spławika przez buszujący przy powierzchni narybek. Zwyczajowe na czas braniowej posuchy pogaduszki sprawiły, że cztery godziny nad wodą szybko zleciały. Wśród gawędziarzy prym wiódł, nie oglądany od dawna na zawodach, Witold Poddębniak. Również inni dorzucali co nie co do ogólno wędkarskiej dysputy. Przeważały jak zwykle krytyczne opinie. Jeden z wędkarzy, za swoje wędkarskie niepowodzenia, gotów byłby nawet odwołać Zarząd Koła.

 

Wyniki w kolejności zajętych miejsc i zdobytych punktów do klasyfikacji GP:

1.Sławny Włodzimierz               5415g       10 pkt.

2.Walenczak Radosław              3845g         9 pkt.

3.Czernij Piotr                              1765g         8 pkt.

4.Brzeziński Tadeusz                   1105g         7 pkt.

5.Jóźwin Adam                              955g          6 pkt.

6.Kruszyński Zbigniew                  690g          5 pkt.

7.Mrozek Rajmund                       460g          4 pkt.

8.Doluk Waldemar                        435g          3 pkt.

9.Markiewicz Mirosław                395g          2 pkt.

FOTOGALERIA

 

11.) Nocne Zawody Spławikowo-Gruntowe – Staw Łabędzi – 11/12.07.2015 r.

13 godzin wędkowania non stop. Tak wyglądał maraton wędkarski Koła Słupia z 11 na 12 lipca       2015 roku. 18 zgłoszeń do udziału w imprezie pozwoliło rozstawić na Stawie Łabędzim stanowiska w tych miejscach, gdzie tydzień wcześniej na podobnych zawodach uzyskano najlepsze wyniki. Duża zmienność pogody w tygodniu poprzedzającym nasze sportowe zmagania sprawiła, że o brania ryb trzeba było walczyć. Kolejny sukces w tej walce odniósł Adam Jóźwin. Pogodził tym samym rodzinny duet Emila i Aleksandra Siemaszko – zdobywców drugiego i trzeciego miejsca. Czwartą lokatę uzyskał Tomasz Fendrych, a piątą i ostatnią z premiowanych bonami towarowymi pozycję Krzysztof Lubawy. Pogodny sobotni wieczór zachęcał do spacerów wokół stawu spore grono mieszkańców Słupska, w tym rodziny i kolegów startujących. Każdy udany hol dużej ryby wiązał się z żywiołową reakcją publiczności. Sędzią Głównym zawodów był Stanisław Bytomski. Niezmiernie cieszy fakt, że na tych zawodach jak i wcześniejszych imprezach Koła sędziujący mógł liczyć na życzliwą pomoc kolegów i osób towarzyszących wędkarzom.

Wyniki w kolejności zajętych miejsc i zdobyte punkty do klasyfikacji GP:

1.            Jóźwin Adam                       13780 pkt.        10 pkt.

2.            Siemaszko Emil                   13515 pkt.          9 pkt.

3.            Siemaszko Aleksander       10290 pkt.          8 pkt.

4.            Fendrych Tomasz                  9300 pkt.          7 pkt.

5.            Lubawy Krzysztof                  9075 pkt.          6 pkt.

6.            Markiewicz Mirosław           5995 pkt.          5 pkt.

7.            Michalczak Andrzej               4485 pkt.          4 pkt.

8.            Friede Eugeniusz                   3245 pkt.          3 pkt.

9.            Krajewski Jerzy                       3200 pkt.         2 pkt.

10.          Głowacki Daniel                     3028 pkt.         1 pkt.

FOTOGALERIA

 

10.) Otwarty Turniej Wędkarski o Puchar Łowiska Pod Dębami – 28.06.2015 r.

Nie ujmując niczego złowionym leszczom i karpiom, największe zainteresowanie osób obecnych na Pucharze Łowiska Pod Dębami,  wzbudzał ważący prawie dwie tony okazały stół z ławami wykonany  z jednego pnia dębu. Swoiste nieszczęście związane ze zwaleniem przez wiatr do stawu w Redzikowie wiekowego dębu, stało się inspiracją dla wielu funkcyjnych i zwykłych członków Koła na różne pomysły wykorzystania przekazanego przez Agencję Nieruchomości Rolnych drewna. Zdaniem piszącego niniejszą relację, mebel wykonany przez firmę Leszka Góreckiego z Machowina z udziałem zakładu Obróbka Metali Mieczysława Mielnika z Włynkówka i gospodarza łowiska Stanisława Bytomskiego, w pełni zasługuje na odnotowanie w Księdze Rekordów Guinnessa. Wracając zaś do nietypowego konkursu wędkarskiego pomysłu Zbyszka Kruszyńskiego, gdzie bez poniesienia kosztów tradycyjnego wpisowego na starcie stanęło 47 z 48 zapisanych wędkarzy, również można uznać za rekord. Turniej promujący Łowisko miał również swoją drugą odsłonę w formie quizu tematycznego. Jak sumiennie policzył autor pytań Piotr Ptak, do sprawdzenia miał 86 testów wypełnionych przez uczestników imprezy. Mimo znacznego stopnia trudności bardzo wielu poprawnych. O podziale nagród w tej sytuacji zdecydowało losowanie. Dwa puchary w konkursie wędkarskim, za I Miejsce i Największą Rybę zgarnął Władysław Wolniewicz. Drugi Puchar Łowiska zdobył Adam Jóźwin, zaś za trzecie miejsce Edward Szurgociński. Wszystkim uczestnikom za sportową postawę oraz sponsorom za przekazane gratisy na zakończenie podziękował V-ce Prezes ds. Sportu Mirosław Markiewicz. Sędzią Głównym wędkarskich zmagań był Eugeniusz Friede. Nie da się opisać słowami emocji związanych z wędkowaniem. Tak samo jak smaku rarytasów zafundowanych obecnym przez Henryka Hapaka, a zgrillowanych przez rodzinną ekipę pod wodzą Klaudii Doluk. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami nikt nie odszedł głodny znad wody.

Nagrody za quiz wylosowali:

1. Mirosław Markiewicz

2. Marek Szepielewicz

3. Daniel Głowacki

4. Witold Konkel

5. Ks. Emil Siemaszko

Wyniki w konkursie wędkarskim:

1. Władysław Wolniewicz – 6315 pkt.

2. Adam Jóżwin    - 6230 pkt.

3. Edward Szurgociński   -  1150 pkt.

4. Tomasz Wolniewicz    -  1030 pkt.

5. Oskar Ślusarczyk   -  960 pkt.

FOTOGALERIA

FILM

 

9.) Spławikowe Mistrzostwa Koła – 6 czerwca 2015 r.

 

6 czerwca 2015 roku na Stawku Łabędzim w Słupsku zostały rozegrane Spławikowe Mistrzostwa Koła. Na starcie sportowych zmagań w kategorii do 18 lat stanęło 2 wędkarzy, zaś w grupie dorosłych 22 osoby. Stawek Łabędzi pod względem wędkarskim nie jest jednakowy na całej powierzchni. Zawodnicy losowali stanowiska i łowili ze zmiennym szczęściem. Swoje umiejętności wędkarskie dla wykolegowania innych kolegów, w dwuturowych zawodach dwusektorowych, w pełni wykorzystał Adam Jóźwin. Na drugim i trzecim miejscu, łowiąc w drugiej turze po kilkanaście kilogramów leszczy, uplasowali się Emil i Aleksander Siemaszko. Startująca po dłuższej przerwie w historii spławikowych mistrzostw Koła młodzież, zaimponowała wędkarskimi osiągnięciami. Uzyskanych wyników mógłby im pozazdrościć niejeden z dorosłych. W przerwie między turami Restauracja „Oktan” zaserwowała obecnym na zawodach pożywną grochówkę. Tak samo smaczną jak na otwarciu łowiska „Pod Dębami”. Już kolejny raz autorem zdjęć robionych na imprezach Koła jest Marta Czernij. Dziękujemy! Zawody sędziowali Ewa i Paweł Skrzypczyk. Konsekwentni w egzekwowaniu od startujących wymagań regulaminu dotyczących mistrzowskich zawodów wędkarskich i łowiska. W efekcie nikt z nikim nie miał się o co pokłócić.

Wyniki w kolejności zajętych miejsc i zdobytych punktów do klasyfikacji GP:

 

Do 18 lat:

1.Mielniczuk Jakub      10 pkt.

2. Łacheta Kamil            9 pkt.

Dorośli:

1.Jóźwin Adam                             10 pkt.

2.Siemaszko Emil                            9 pkt.

3.Siemaszko Aleksander                8 pkt.

4. Walenczak Radosław                  7 pkt.

5.Friede Eugeniusz                          6 pkt.

6.Fendrych Tomasz                         5 pkt.

7.Duńcew Wojciech                         4 pkt.

8.Mrozek Rajmund                           3 pkt.

9.Głowacki Daniel                             2 pkt.

10.Statkiewicz Seweryn                   1 pkt.

FOTOGALERIA

 

8.) Dzień Dziecka „Pod Dębami” – 31.05.2015 r.

Kolejnym rekordem frekwencji był udział 62 zawodników w dorocznych zawodach wędkarskich z okazji Dnia Dziecka. Zorganizowanych przez nasze Koło na łowisku „Pod Dębami” w Redzikowie. Jednak wyznacznikiem sukcesu zawodów wędkarskich nie jest liczebność uczestników, lecz ilość złowionych ryb. A te przy słonecznej, ale wietrznej pogodzie, zbiesiły się dokumentnie. Nie wiadomo gdzie pochowały się łowione tutaj permanentnie karpie, duże leszcze i liny. Tylko 19 wędkarzom udało się złowić cokolwiek. Niezależnie od efektów wędkarskich, zawody dla dzieci na łowisku „Pod Dębami” w Redzikowie mają inne uroki. Jednym z nich jest kiełbaska grillowana przez Gospodarza pana Stasia dla wszystkich startujących. Drugim obdarowanie wszystkich dzieci prezentami ufundowanymi przez bardzo liczną grupę sponsorów. Tych w bieżącej edycji imprezy znalazło się aż dwudziestu:

1.Puchar za największą rybę – PARTNERS Spółka z o.o. Spółka Komandytowa Daniel Łukaszczyk

2.mBank

3.Sklep Dukat

4.Sklep Tchibo

5.Gmina Słupsk

6.Wodociągi Słupsk Spółka z o.o.

7.Energa Czarni Słupsk

8.Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego

9.DECATHLON – sklep w Centrum Handlowym JANTAR

10.Market Jula

11.Telefonia Cyfrowa PLUS

12.Telefonia Cyfrowa T-mobile

13.Biuro Nieruchomości DELTA

14.Sklep Wędkarski ZANĘTA

15.Jaxon Spółka z o.o. w Poznaniu

16.Sklep Wędkarski Jaxon Club

17.Sklep Rowerowy Kawisbike

18.Terenowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku

19.Sklep Wędkarski Rybka

20. Hurtownia „Fimal”

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Brak większych emocji wędkarskich z naddatkiem zastąpił kol. Piotr Ptak przeprowadzając quiz wiedzy o łowisku i Kole PZW „Słupia”. Pytania niby proste, a tylko 2 osoby odpowiedziały poprawnie na wszystkie. Trochę dziwi fakt, że po trzech latach prowadzenia na rzecz Koła zbiórki 1% z podatku poprzez Stowarzyszenie Kiwanis, mało komu z obecnych udało się poprawnie odpowiedzieć na to pytanie. Sędzią Głównym zawodów był kol. Piotr Jóźwiak.

Wyniki w grupie młodszej:

1.Stachowicz Krzysztof        - 232 pkt.

2.Krajewski Filip                    - 186 pkt.

3.Łaga Lena                            -  78 pkt.

4.Stachowicz Daniel              -  76 pkt.

5.Małecki Marcel                  -   70 pkt.

6.Ptak Paweł                           -  38 pkt.

Wyniki w grupie starszej:

1.Strychalski Wiktor             - 538 pkt.

2.Stanek Łukasz                    -  160 pkt.

3.Ślusarczyk Oskar                - 128 pkt.

4.Burzyński Kacper                -118 pkt.

5.Mielniuczuk Jakub              - 104 pkt.

6.Łacheta Kamil                      -   82 pkt.

Do zobaczenia za rok!

FOTOGALERIA 1

FOTOGALERIA 2

 

7.) Mistrzowskie Zawody Spinningowe Koła – Dolina Charlotty – 3.05.15 r.

Emocje dzielone na tury i sektory. Tak najprościej można napisać o pierwszych w historii Koła Słupia i Łowiska w Dolinie Charlotty Mistrzowskich Zawodach Spinningowych zorganizowanych w tym miejscu.

Parzysta liczba 26 startujących pozwoliła podzielić ich drogą losowania sprawiedliwie na 2 grupy po 13 wędkarzy w sektorze. Wędkowanie zdominowały pstrągi wpuszczone niedawno do dolnego stawu. Na potrzeby rozgrywanych zawodów nazwanego sektorem A. Co prawda nie wszystkim zawodnikom jednakowo, ale to właśnie tęczaki zapełniały karty startowe dwucyfrowymi liczbami złowionych ryb.
Wędkujący na górnym stawie, czyli w sektorze B, bezowocnie czesali wodę modląc się do Najświętszej Marii Panny – patronki usytuowanej na wyspie kaplicy – żeby I tura jak najszybciej im się skończyła.
Po przerwie, związanej między innymi ze zjedzeniem smakowitego jak zawsze żurku serwowanego przez Gościniec na wyspie, nastąpiła zmiana sektorów. Niestety poranny wigor opuścił pstrągi w sektorze A. W sektorze B jedyne emocje sprawił karp o wadze kilku kilogramów zaczepiony za ogon przez Tadeusza Brzezińskiego. Wyholowany szczęśliwie po kilkunastu minutach zmagań.
Dwuturowe dwusektorowe zawody mają swoistą regulaminową punktację. Ustalone przez Komisję Sędziowską pod przewodnictwem Józefa Janowskiego wyniki w kolejności zajętych miejsc i zdobytych punktów do klasyfikacji GP przedstawiają się następująco:

 

1. Siemaszko Aleksander       10 pkt.
2. Byra Daniel                         9 pkt.
3. Fendrych Tomasz              8 pkt.
4. Czernij Piotr                       7 pkt.
5. Jóźwin Waldemar             6 pkt.
6. Kmiecik Łukasz                  5 pkt.
7. Ptak Piotr                           4 pkt.
8. Jóźwin Adam                     3 pkt.
9. Lubawy Krzysztof              2 pkt.
10. Symonowicz Mariusz     1 pkt.

FOTOGALERIA

FOTOGALERIA 2

 

6.) Morskie Mistrzostwa Koła – 19 kwietnia.

Dopiero 19 kwietnia udało się rozegrać, zaplanowane na marzec Morskie Mistrzostwa z pokładu kutra. Przesuwanie zawodów w czasie, z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne, dało szansę na udział w rejsie dwójce rezerwowych: Damianowi Głowackiemu i Ludomirowi Bierngarskiemu. Wyjściu w morze ekipy Koła „Słupia” towarzyszyła niska jak na drugą połowę kwietnia temperatura i spora kośba. Co tu ukrywać – różnie znoszona przez wędkarzy. Szczęśliwie z upływem dnia robiło się coraz cieplej i mniej bujało. Spośród różnych dyscyplin wędkarskich, bodaj najmniej przewidywalne są zawody z jednostek pływających. Tym razem wszystkim uczestnikom wędkowania z pokładu kutra Starfish udało się połowić. O kolejności zajętych miejsc zadecydowały pojedyncze punkty, a o nagrodzie za największą rybę 1 mm.

Główny ciężar organizacji morskiej imprezy, związany z wielokrotnym umawianiem i odmawianiem wypłynięcia w morze, wziął na siebie Prezes Mirosław Markiewicz. Sędzią Głównym zawodów był Zbigniew Kruszyński. Jak zwykle bezkompromisowy w przestrzeganiu regulaminu i zasad Fair Play. Po dekoracji zwycięzców, wśród uczestników rejsu zostały rozlosowane karty rabatowe ufundowane przez Armatora Tadeusza Jakubowskiego. Rejs ze zniżką wylosowali Bogdan Bak i Mirosław Szczasiuk. Na powrocie z rejsu załoga kutra i wędkarze zostali skontrolowani przez Straż Graniczną. Sympatyczni pogranicznicy przypomnieli uczestnikom eskapady, że wypłynięcie poza strefę wód przybrzeżnych jest przekroczeniem granicy Państwa.

Wyniki w kolejności zajętych miejsc:

1. Friede Eugeniusz 482 pkt.

2. Jóźwiak Piotr 480 pkt.

3. Głowacki Daniel 474 pkt.

4. Krajewski Jerzy 467 pkt.

5. Szczasiuk Mirosław 323 pkt.

6. Kruszyński Zbigniew 320 pkt.

FOTOGALERIA

 

5.) Otwarcie Sezonu Pod Dębami w Redzikowie – 11 kwietnia.

W Zawodach Otwarcia Sezonu na Łowisku Pod Dębami wzięła udział cała wielopokoleniowa plejada wędkarska Koła Słupia. Od najstarszego wśród obecnych tego dnia nad wodą Romka Mielniczuka do najmłodszej Wiktorii Boratyńskiej. Godnym odnotowania pozostaje fakt, że na starcie zameldowało się w komplecie 37 zapisanych wędkarzy. Z lepszymi efektami, jak to na wiosnę, łowiono na stanowiskach po zachodniej stronie stawu. Za to aura była jednakowo łaskawa dla wszystkich. Promienie słoneczne przenikające przez bezlistne o tej porze roku drzewa, jednakowo ogrzewały łowiących. Uzyskane wyniki nie były imponujące, ale pozwoliły bez wątpliwości rozstrzygnąć zmagania o pulę nagród w postaci bonów towarowych i punkty do klasyfikacji GP. Atuty wylosowanego miejsca w pełni wykorzystał zwycięzca zawodów Mariusz Symonowicz. Zacięta rywalizacja trwała miedzy zdobywcami drugiej i trzeciej lokaty. Dwie uronione przez Radka Walenczaka ryby przesądziły o zajęciu przez niego trzeciego miejsca za Tomkiem Fendrychem. Warto zauważyć, że za sprawą osób towarzyszących wędkarzom, imprezy sportowe Koła coraz częściej nabierają charakteru rodzinnego pikniku. Komisja sędziowska pod przewodnictwem Zbyszka Kruszyńskiego, powołana na te zawody przez Prezesa Mirosława Markiewicza, zaprezentowała się w nowo zakupionych kamizelkach ze stosownym nadrukiem. Żeby było wiadomo, kto jest kto. Tradycyjnie serwowaną na koniec wędkarskiego spotkania grillowaną kiełbaskę tym razem zastąpiła grochówka. Po parze unoszącej się nad termosem było widać, że trafiła z Restauracji Oktan nad nasz staw prosto z kotła. Zanim konsumenci uporali się ze zjedzeniem swoich porcji (a kto chciał to i dokładki), komisja sędziowska bez pośpiechu zestawiła wyniki zmagań.

Oto one:

1.Symonowicz Mariusz 1408g 10 pkt.

2.Fendrych Tomasz 1120g 9 pkt.

3.Walenczak Radosław 1020g 8 pkt.

4.Gierszyński Krzysztof 706g 7 pkt.

5.Mielniczuk Romuald 676g 6 pkt.

6.Duńcew Wojciech 576g 5 pkt.

6.Brzeziński Tadeusz 576g 5 pkt.

7.Michalczak Andrzej 516g 4 pkt.

8.Kisiel Krzysztof 416g 3 pkt.

9.Jóźwin Adam 290g 2pkt.

10.Sławny Włodzimierz 248g 1 pkt.

FOTOGALERIA

FOTOGALERIA 2

 

4.) Zakończenie Szkółki Wędkarskiej – 8 kwietnia.

Wspólnym wędkowaniem na łowisku Pod Dębami zakończyły się zajęcia w Szkółce Wędkarskiej Koła PZW Słupia.Spośród 16 osób zapisanych na starcie, do końca ponad dwumiesięcznego cyklu nauki dotrwało 13 młodych adeptów wędkarstwa. Należy pogratulować im oraz ich rodzicom sumienności i wytrwałości w dążeniu do założonego celu.W tajniki machania wędą uczestników Szkółki w kolejności zaplanowanych zajęć wprowadzali: Bogusław Jazownik, Stanisław Szymański, ks. Emil Siemaszko, Marcin Miller, Wojciech Sobiegraj, Zbigniew Kruszyński, Paweł Skrzypczyk, Piotr Ptak, Adam Jóźwin, Mirosław Markiewicz, Waldemar Doluk i Stanisław Bytomski. Zasłużyli na słowa podziękowania za bezinteresownie poświęcony czas i przekazaną młodym ludziom wiedzę.

Dobre słowo trzeba również oddać Sponsorom: Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku – dyr. Włodzimierz Sławny – za zakup materiałów szkoleniowych, ofiarodawcom na rzecz Koła 1% z podatku na ufundowanie uczestnikom gratisowych opłat PZW na 2015 rok.

Całość przedsięwzięcia z ramienia Zarządu koordynował Skarbnik Koła – Eugeniusz Friede.

FOTOGALERIA

 

3.) Zawody Wędkarskie „Rozpoczęcie Sezonu – Bagiennica" 22 marca

Prognozy pogody na niedzielę 22 marca 2015 roku były pomyślne. Trudno było jednak w nie uwierzyć widząc co się w naturze dzieje. Jeszcze w sobotę wiał silny wiatr i padał na przemian śnieg i deszcz. W świąteczny poranek jak ręką odjął. Spokojnie, słoneczko na niebie i rześkie powietrze. Do tego wybrane na zawody wody Bagiennicy aż gęste od ryb. Część kolegów zapisanych na Zawody Rozpoczęcia Sezonu 2015 była nad tą rzeką po raz pierwszy. Z ustalonego dla nich miejsca zbiórki w Dębinie podprowadził ich nasz Prezes ds. Sportu. Kolejny raz trafią tutaj zapewne bez namawiania i bez przewodnika. Wszystkich zebranych przywitał wspomniany już wcześniej Prezes Mirosław Markiewicz. Odprawę poprowadził kol. Zbigniew Kruszyński. Z kolei odbyło się losowanie stanowisk. Miało znaczenie tylko formalne, bo warunki do wędkowania były dla wszystkich jednakowe. I zaczęło się. Cztery godziny bezustannej młócki. Uzyskane wyniki okazały się jednak dosyć rozbieżne. Co tu ukrywać, różne tak jak zdolności manualne łowiących. Kunsztem wędkarskim kolejny raz błysnął Ks. Emil Siemaszko. Przyzwoite wyniki uzyskali również zdobywcy trzech następnych lokat. Pozostali robili co mogli. Żeby przynajmniej załapać się na punkty w klasyfikacji GP. W sportowych zmaganiach wystartowało ostatecznie 27 wędkarzy łowiąc ogółem 147,65 kg ryb. Pechowcem okazał się Gospodarz naszego Koła. Zaaferowany ważeniem ryb i wynikami zostawił wędkę na barierce koło mostku. Po godzinie od zakończenia zawodów już jej nie było. Sprzęt co prawda nie najwyższych lotów, ale zawsze szkoda.

Wyniki i punktacja do klasyfikacji Grand Prix:

1. Emil Siemaszko 15590 10

2. Tomasz Fendrych 10010 9

3. Radosław Walenczak 9380 8

4. Adam Jóźwin 8020 7

5. Zbigniew Kruszyński 6870 6

6. Mirosław Markiewicz 6315 5

7. Krzysztof Lubawy 6160 4

8. Mariusz Symonowicz 6040 3

9. Waldemar Doluk 5910 2

10. Piotr Czernij 5770 1

FOTOGALERIA

 

2.) Zarybianie- 26 lutego

Dopiero pod koniec lutego udało się zrealizować zaplanowane wcześniej zarybianie łowiska „Pod Dębami” białą rybą. Do stawu trafiło prawie 250 kg leszczy zakupionych w Gospodarstwie Rybackim „Kormoran” w Gardnie Wielkiej. Niektóre ryby ważyły po kilka kilogramów. Wyholowanie takiej sztuki będzie nie lada wyzwaniem i satysfakcją - dla posiadaczy limitowanych licencji na to położone najbliżej Słupska i bez wątpliwości najlepiej zarybione łowisko.

FOTOGALERIA

 

1.) Zebranie Sprawozdawcze Koła PZW Słupia

18 stycznia 2015 roku odbyło się zebranie Sprawozdawcze Koła PZW „Słupia”. Udział wzięło 25 wędkarzy i 1 wędkarka. Jak sama zaznaczyła, jej obecność liczyła się podwójnie. Wszyscy trzymamy kciuki za pomyślność jej przyszłego macierzyństwa i udanych relacji rodzinnych z ojcem ich potomka.

Zebranie prowadził jak zawsze sprawnie kol. Piotr Ptak. Zarząd Okręgu reprezentował kol. Józef Janowski.

Na początku spotkania laureaci klasyfikacji GP 2014 otrzymali pamiątkowe statuetki, zaś dwóch innych wędkarzy odznaczenie resortowe i dyplom. W dalszej części zostały przedstawione sprawozdania organów koła za miniony okres oraz zamierzenia na 2015 rok.

Nad sprawozdaniami i planami na rok bieżący odbyła się z kolei debata. W niektórych tematach, jak chociażby ulg w opłatach dla seniorów czy łowiska patronackiego w Redzikowie, niezwykle emocjonalna.

Zgłoszone w dyskusji wnioski, co nie jest na tego typu spotkaniach regułą, zostały przez zebranych przyjęte lub odrzucone. Czas pokaże, po czyjej stronie była słuszność.

FOTOGALERIA