Wręczenie legitymacji PZW

Uroczyste wręczenie dokumentów wędkarskich zakończyło część teoretyczną Szkółki A.D. 2018. Obecni byli członkowie Zarządu Koła, Przewodniczący Sądu Koleżeńskiego oraz rodzice i opiekunowie uczestników. Legitymacje członkowskie Polskiego Związku Wędkarskiego oraz zezwolenia na wędkowanie nowi członkowie PZW otrzymali z rąk Prezesa Koła Bogusława Jazownika. Środki finansowe na ufundowanie opłat przekazali Sponsorzy – ofiarodawcy 1% z podatku za 2016 rok. W bieżącym roku zbieramy 1% na potrzeby przyszłorocznej Szkółki. KRS: 00 00 16 61 40 Cel szczegółowy: Koło Słupia.

OGŁOSZENIE

Polski Związek Wędkarski - Zarząd Koła Słupia ogłasza zapisy dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat do Szkółki Wędkarskiej. Zajęcia będą odbywać się w okresie od 7.02. do 4.04.2018 roku w środy w godzinach  od 16.00 do 17.30.

Zgłoszenia przyjmuje się:

- w siedzibie Koła w Słupsku przy ul. Westerplatte 8  na dyżurach w środy od godz. 16.00 do 17.30,

- w sklepie wędkarskim Jaxon Club przy ul. Marii Dąbrowskiej 3 w dni  od poniedziałku do soboty w godzinach otwarcia od 8.00 do 20.00,

- telefonicznie pod numerem 505 112 639 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Sumienni uczestnicy zajęć otrzymają gratisowe opłaty PZW na 2018 rok ufundowane przez sponsorów.

PROGRAM PRACY NA 2018 R.

Młodzieżowej Szkółki Wędkarskiej działającej przy Kole PZW Słupia w Słupsku.

Przedmiotowa szkółka wędkarska ma na celu:

1.      Rozwijanie zainteresowań wędkarskich wśród młodzieży i uczestników szkółki.

2.      Propagowanie aktywnego i kulturalnego spędzania czasu wolnego.

3.      Wyrabianie cierpliwości, zasad i dbałości o prawidłowe obchodzenie się z rybami.

4.      Uczenie szacunku do przyrody.

5.      Zachęcenie do pielęgnowania swojego hobby.

6.      Rozbudzanie wśród młodych wędkarzy nieustannego podnoszenia swoich umiejętności.

A.    Zajęcia teoretyczne:

7.02.2018r.

1.      Spotkanie organizacyjne młodzieży z prowadzącymi zajęcia szkółki.

2.      Historia i tradycje wędkarstwa w Polsce i na świecie.

14.02.2018r.

3.      Woda jako dar życia i jej mieszkańcy.

4.      Nasze ryby słodkowodne.

5.    Budowa ryby (barwa, wzrok, zmysł smaku, linia boczna, słuch, pęcherz pławny, płetwy).

21.02.18r.

6.   Wędkarstwo w Internecie.

28.02.2018r.

7.      Akty prawne dotyczące wędkarstwa.

8.      Regulamin amatorskiego połowu ryb Polskiego Związku Wędkarskiego.

7.03.2018r.

9.      Zasady organizacji sportu wędkarskiego.

10.      Prawa i obowiązki wędkarza.

11.      Bezpieczeństwo i zachowanie się nad wodą podczas wędkowania.

14.03.2018r.

13.    Omówienie techniki spławikowej (bat i bolonka).

14.    Przygotowanie do zajęć praktycznych (budowa zestawów, wyważanie spławików, wiązanie haczyków, wiązanie przyponów, gruntowanie).

12.    Zanęty, przynęty i dodatki do zanęt.

13.    Przygotowanie zanęt, sposoby nęcenia na wodach stojących i płynących.

14.    Wybór i organizacja stanowiska wędkarskiego.

21.03.2018r.

15.    Metody i techniki wędkowania (ogólne omówienie).

16.    Podstawowy sprzęt wędkarski.

28.03.2017r.

17.    Zakończenie części teoretycznej szkółki wędkarskiej  (egzamin ustny na kartę wędkarską).

18.    Spotkanie z Komendantem Społecznej Straży Rybackiej:

a.      Omówienie zasad zachowania się w przypadku wystąpienia i naocznego stwierdzenia zanieczyszczenia akwenów wodnych.

b.      Organy uprawnione do kontroli nad wodą.

c.      Zachowanie się wędkarza podczas kontroli organów uprawnionych do kontroli.

d.      Etyka wędkarska.

e.      Etyka ekologiczna wędkarza.

B.     Zajęcia praktyczne:

4.04.2018r.

Zajęcia nad wodą (Staw Łabędzi):

1.      Wybór miejsca połowu ryb.

2.      Przygotowanie stanowiska wędkarskiego (oczyszczenie terenu i sprzątanie).

3.      Przygotowanie zanęty - wstępne namoczenie.

4.      Organizacja stanowiska (przygotowanie się do łowienia ryb).

5.      Przygotowanie wędek i wybór zestawu do metody połowu.

6.      Gruntowanie łowiska.

7.      Przygotowanie końcowe zanęty.

8.      Nęcenie zanętą ciężką.

9.      Łowienie ryb.

10.    Donęcanie zanętą lekką podczas łowienia ryb.

11.    Zakończenie łowienia i złożenie sprzętu wędkarskiego.

12.    Uporządkowanie łowiska po zakończonym łowieniu.

C.    Potrzebne pomoce:

1.      Laptop, projektor, tablice i aparat fotograficzny.

2.      Materiały do szkolenia młodzieży (planszę, wiadomości wędkarskie, poradnik wędkarza, kalendarz wędkarski, na ryby! czyli niezbędnik wędkarza, wędkarski poradnik metodyczny, ABC wędkowania oraz skuteczny wędkarz).