Koło PZW "Słupia" w Słupsku
Rok 2016

SPOTKANIE OPŁATKOWE-FOTOGALERIA

 

29.) OGŁOSZENIE

Polski Związek Wędkarski - Zarząd Koła Słupia ogłasza zapisy dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat do Szkółki Wędkarskiej. Zajęcia będą odbywać się w okresie od 1.02. do 29.03.2017 roku w środy w godzinach od 16.00 do 17.30. Zgłoszenia przyjmuje Skarbnik kol. Eugeniusz Friede:

- w siedzibie Koła przy ul. Westerplatte 8 na dyżurach w środy od godz. 16.00 do 17.30,

- w sklepie wędkarskim Jaxon Club przy ul. Marii Dąbrowskiej 3 w dni powszednie w godzinach otwarcia od 8.00 do 20.00,

- telefonicznie pod numerem 505 112 639 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Sumienni uczestnicy zajęć otrzymają gratisowe opłaty PZW na 2017 rok ufundowane przez sponsorów.

 

28.) Zarybianie łowiska Pod Dębami białorybiem z jeziora Gardno – 19.11.16 r.

Dobra passa dla naszego łowiska pozwoliła tej jesieni wpuścić Pod Dęby kolejną partię ryb. Leszcze i płocie zostały odłowione przez rybaków z Gospodarstwa „Kormoran” w Gardnie Wielkiej. Przewiezione zaś w zbiornikach z napowietrzeniem autem naszego Okręgu. Napięty harmonogram zarybień wód pozostających w gospodarowaniu słupskiego Okręgu PZW sprawił, że ryby trafiły do Redzikowa w wolno-sobotni poranek.

FOTOGALERIA

 

27.) Konkurs: Co mi szczególnie utkwiło w pamięci w tym sezonie?

Wychodząc naprzeciw powszechnej wśród wędkarzy potrzebie opowiadania o swoich przygodach nad wodą, ogłaszamy Konkurs w Forum n.t. Co mi szczególnie utkwiło w pamięci w tym sezonie?

1. Miejsce publikacji: Forum internetowe - temat: Konkurs.

2. Forma dowolna.

3. Jury: Piotr Ptak – Przewodniczący,

Bogusław Jazownik – Z-ca Przewodniczącego,

Eugeniusz Friede – Sekretarz.

W konkursie mogą wziąć udział członkowie Koła PZW Słupia z wyłączeniem jurorów i ich rodzin.

4. Nagrody: za I miejsce o wartości 300 zł,

za II miejsce - o wartości 200 zł,

za III miejsce - o wartości 100 zł.

5. Termin zamieszczania prac konkursowych: do 31.12.2016 r.

6. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród: 15 stycznia 2017 r. o godz. 9:00 w siedzibie Koła w Słupsku, przy ul. Westerplatte 8.

LINK

 

26.) Zarybianie karpiem łowiska „Pod Dębami” – Redzikowo – 7.11.2016 r.

W późnych godzinach popołudniowych 7 listopada do łowiska „Pod Dębami” zostały wpuszczone zamówione karpie. W zarybieniu aktywnie uczestniczyli Gospodarz Łowiska Stanisław Bytomski, Skarbnik Koła Eugeniusz Friede i Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Piotr Ptak. Wpuszczone ryby mają się do wiosny zaaklimatyzować w naszym Stawie. Nauczyć zdobywać pokarm w naturalnych warunkach. Zaś skuszone na przynętę podaną przez posiadaczy licencji na wędkowanie w przyszłym sezonie, być dla łowców pamiętną wędkarską satysfakcją. Żeby nie tylko oni swoim dzieciom, ich dzieci dzieciom, ale i wnuki wnukom miały o czym opowiadać.

FOTOGALERIA

 

25.) Odłów szczupaka – 29 i 30 października 2016 r. – łowisko „Pod Dębami”.

W ostatnią sobotę i niedzielę października na łowisku „Pod Dębami” w Redzikowie odbył się odłów szczupaka na spinning. Sobotnie wędkowanie to kilka złowionych drapieżników. W niedzielę żniwa były mniejsze. Wędkarze zmieniali się w takim tempie, że nie było komu przekazać wiarygodnych informacji co do efektów. Faktem jest szczupak długości 66 cm złowiony przez Gospodarza Stanisława Bytomskiego. Kaczodzioby połakomił się na przegubowego woblera, którego dzień wcześniej sprezentował mu jeden z wędkarzy. Widać, że był to upominek dany od serca. Zamówiona jest ryba na zarybienie łowiska. Mieszanka białej ryby w Gospodarstwie Rybackim w Gardnie Wielkiej i karp do pozyskania przez Wojtka Sobiegraja – Ichtiologa w Zarządzie Okręgu. Ryby mają być wpuszczone do łowiska jesienią, żeby się zaaklimatyzowały i uodporniły na wędkarskich rybojadów. By dłużej było co łowić.

FOTOGALERIA

 

24.) Mistrzostwa Morskie – Ustka – 23 października 2016 r.

Różne okoliczności dały szansę wystartowania w Mistrzostwach Morskich Koła wszystkim spośród zainteresowanych udziałem w tych Zawodach. Obsada jednostki Starfish wynosi 12 osób i tylu członków Słupi spośród 18 zgłoszonych było gotowych do wypłynięcia w rejs 23 października. Poranną odprawę i losowanie stanowisk przeprowadziła Komisja Sędziowska w składzie Mirosław Markiewicz i Piotr Jóźwiak. W drodze na łowisko jak zwykle wędkarze pouzbrajali swój sprzęt i czekali w gotowości na sygnał szypra: pod kutrem jest ryba! Pierwsze napłynięcie pozwoliło wyjąć jednego dorsza. Kolejne miejsca były bogatsze, ale i tak finalnie objawiło się to złowieniem przez uczestników od kilku do kilkunastu dorszy. Oprócz wątłuszy zdarzył się również śledź, diabeł morski i flądra. Łącznie sędziowie mieli do zmierzenia 142 ryby. Zsumowane punkty: po 1 za każdy centymetr długości i 10 za sztukę pozwoliły ustalić kolejność w sportowych zmaganiach. Największą rybę, dorsza długości 58 cm, złowił Daniel Głowacki. Warunki na morzu były znośne. Spory dryf, niebo zachmurzone. Nie zabrakło również przebłysków słońca i przelotnego deszczu.

Wyniki w kolejności zajętych miejsc i zdobytych punktów: w Zawodach i do klasyfikacji GP:

1.Heinowski Sławomir - 845 pkt. 10 pkt.

2.Walenczak Radosław - 738 pkt. 9 pkt.

3.Głowacki Daniel - 679 pkt. 8 pkt.

4.Lipertowicz Krzysztof - 663 pkt. 7 pkt.

5.Zalewski Stanisław - 660 pkt. 6 pkt.

6.Bransewicz Marek - 650 pkt. 5 pkt.

7.Markiewicz Mirosław - 625 pkt. 4 pkt.

8.Jóźwiak Piotr - 623 pkt. 3 pkt.

9.Friede Eugeniusz - 575 pkt. 2 pkt.

10.Badzio Jacek - 514 pkt. 1 pkt.

FOTOGALERIA

FILM

 

23.) Zawody Zakończenia Sezonu „Pod Dębami” – Redzikowo – 16.10.2016 r.

Na starcie zawodów kończących tegoroczne zmagania na wodach śródlądowych stanęło 24 z 28 zapisanych wędkarzy. Temperatura 8*C i chłodne podmuchy wiatru przetestowały samozaparcie łowiących. Nikt nie spasował. Ryby potraktowały wędkarzy równie chłodno jak aura. Wyjątkiem był prawie kilogramowy karaś srebrzysty. Dał Jerzemu Ryjewskiemu nagrody za drugie miejsce i za największą rybę. Innych niespodzianek nie było. Punktowali zawodnicy, którzy także we wcześniejszych zawodach odnosili sukcesy. Na jesienny chłodek niczym balsam zadziałał gorący gulasz zaserwowany uczestnikom przez Restaurację „Oktan”. Nic się nie zmarnowało. Porcje nieobecnych skonsumowali inni. Zawody, jak zwykle aktywnie, sędziowali Piotr Jóźwiak i Stanisław Bytomski. Imprezę zakończyła ceremonia ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. V-ce Prezes Koła ds. Sportu Mirosław Markiewicz podziękował uczestnikom za ducha sportowej rywalizacji w mijającym sezonie i zaprosił do udziału w zebraniu sprawozdawczo-wyborczym Koła zaplanowanym na początku przyszłego roku.

Wyniki w kolejności zajętych miejsc i zdobytych punktów do klasyfikacji GP:

1.Fendrych Tomasz - 1095g 10 pkt.

2.Ryjewski Jerzy - 990g 9 pkt.

3.Gierszyński Krzysztof - 850g 8 pkt.

4.Mrozek Rajmund - 725g 7 pkt.

5.Brzeziński Tadeusz - 570g 6 pkt.

6.Walenczak Radosław - 415g 5 pkt.

7.Friede Eugeniusz - 395g 4 pkt.

8.Doluk Waldemar - 375g 3 pkt.

9.Michalski Wilga Kamil - 365g 2 pkt.

10.Markiewicz Mirosław - 355g 1 pkt.

FOTOGALERIA

 

22.) Zawody Spławikowo-Gruntowe – Jezioro Dobra – 18.09.2016 r.

Zawody wyjazdowe mają mniejszą obsadę od rozgrywanych na miejscu. Tak było na wiosnę na jeziorze Kopieniec Duży i jesienią na jeziorze Dobra. W sportowej rywalizacji wzięło udział 17 z 18 zgłoszonych zawodników. Mimo stosunkowo nielicznej obsady imprezy, V-ce Prezes ds. Sportu Mirosław Markiewicz i Sędzia Główny Stanisław Bytomski nieźle się nagłówkowali, żeby startujących rozstawić na jednej stronie jeziora na stanowiskach o porównywalnych warunkach. Prawdopodobnie zmiana pogody sprawiła, że pomimo łowienia na dwie wędki – jedna z gruntu, druga na spławik – trudno było o satysfakcjonujący wynik. Sprawdziła się znana recepta na sukces. Żeby wygrać, nie trzeba złowić dużo. Wystarczy więcej, niż inni. Godny podkreślenia jest fakt, że cała stawka wędkujących coś do siatki wrzuciła. Posiłek, dekoracja zwycięzców i wspólne zdjęcie na tle jeziora zakończyło to kameralne spotkanie.

Wyniki w kolejności zajętych miejsc i zdobytych punktów do klasyfikacji GP:

1.Markiewicz Mirosław - 1575g 10 pkt.

2.Brzeziński Tadeusz - 1280g 9 pkt.

3.Doluk Waldemar - 1140g 8 pkt.

4.Mrozek Rajmund - 1100g 7 pkt.

5.Fendrych Tomasz - 1065g 6 pkt.

6.Friede Eugeniusz - 955g 5 pkt.

7.Rudzki Mirosław - 885g 4 pkt.

8.Zagdan Stanisław - 720g 3 pkt.

9.Siemaszko Aleksander - 700g 2 pkt.

10.Szepielewicz Marek - 650g 1 pkt.

FOTOGALERIA

 

21.) Zawody Gruntowe – Dolina Charlotty – 28 sierpnia 2016 r.

Znane powiedzenie głosi, że ryby uczą pokory. Po zawodach gruntowych w Dolinie Charlotty można dodać, że również łowiska uczą pokory. Niektórzy ze startujących w zawodach, w ramach treningu połowili na jeziorze Zamełowskim wcześniej. Holując kilka lub nawet kilkanaście dużych ryb. Karpi i leszczy. Na zawodach udało się to powtórzyć tylko zdobywcy pierwszego miejsca – Aleksandrowi Siemaszce. Jego wynik ponad 10 kg był prawie trzykrotnie lepszy od rezultatów Tomasza Fendrycha i Seweryna Statkiewicza, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Niektóre rewiry ryby jak gdyby pomijały całkowicie. Na pamiętnych z dobrych wyników stanowiskach wzdłuż grobli, co najwyżej zdarzały się płotki lub niewymiarowe okonki. Tak to wędkarska fortuna kołem się toczy. Nie mniej 18 z 24 startujących w zawodach miało co dać do zważenia Komisji Sędziowskiej. Ta zaś wystąpiła w dwuosobowym składzie: Sędzia Główny – Piotr Jóźwiak i Sędzia Sekretarz – Stanisław Bytomski. Piękna pogoda przyciągnęła na imprezę sporo kibiców – gości kurortu i sympatyków Koła. Wspólny posiłek i dekoracja zwycięzców zakończyły te bądź co bądź udane zmagania.

Wyniki w kolejności zajętych miejsc i zdobytych punktów do klasyfikacji GP:

1.Siemaszko Aleksander - 10305g 10 pkt.

2.Fendrych Tomasz - 3735g 9 pkt.

3.Statkiewicz Seweryn - 3530g 8 pkt.

4.Gierszyński Krzysztof - 2520g 7 pkt.

5.Zięba Piotr - 2475g 6 pkt.

6.Zagdan Stanisław - 2065g 5 pkt.

7.Brzeziński Tadeusz - 1905g 4 pkt.

8.Ptak Piotr - 1440g 3 pkt.

9.Mrozek Rajmund - 1290g 2 pkt.

10.Duńcew Wojciech - 1235g 1 pkt.

FOTOGALERIA

 

20.)Turniej Łowisk – Widzino – 24 lipca 2016 r.

Na łowisku Koła PZW „Plasmet” Widzino odbyły się ostatnie z zawodów Turnieju Łowisk. Wypada zauważyć, że gospodarze włożyli sporo trudu w przygotowanie prawie 30 stanowisk dla wszystkich zgłoszonych uczestników. Niektórzy z nich znaleźli się nad tą wodą po raz pierwszy. Dojechać nad staw można ze wszystkich stron, ale trafić w najdogodniejszy dojazd okazało się wcale nie takie proste. Niedziela 24 lipca pokazała się z typowo wędkarską pogodą. Zachmurzone niebo, delikatne podmuchy wiatru i ciepło. Prawdziwe lenistwo. Udzieliło się również rybom. Niby brały, ale większość wyników oscylowała wokół 1 kilograma. Na imprezach sportowych rywalizację zawodników trudno pogodzić z wzajemną życzliwością. Tym razem starania Sędziego Głównego Zbyszka Kruszyńskiego o komfort wędkowania każdego z łowiących sprawiły, że zebrał na zakończenie zawodów największe brawa. Wyniki trzeciej tury znalazły się jak gdyby w cieniu całego Turnieju. A ten indywidualnie wygrał Seweryn Statkiewicz, zaś drużynowo „Słupia” w składzie Mirosław Markiewicz i Mariusz Symonowicz. Krótko mówiąc, nasi górą!

FOTOGALERIA

WYNIKI TURNIEJU

 

19.) Zawody Nocne – Staw Łabędzi – 9/10 lipca 2016 r.

Trzeba mieć dużo szczęścia, żeby z deszczowego tygodnia pierwszej połowy lipca 2016 roku wykroić pogodną aurę na zawody zaplanowane na sobotnio-niedzielną noc. Sztuka ta udała się naszemu Kołu na Zawodach Nocnych na Stawie Łabędzim. Udział wzięło 20 wędkarzy. Łowili za zmiennym szczęściem. Na większości stanowisk dominowała drobnica. Rzadziej trafiały się większe sztuki. Komu udawało się je wyholować, plasował się na punktowanym miejscu. Największą rybą okazał się ważący prawie 3 kg szczupak złowiony przez Daniela Głowackiego. Noc nad Stawkiem Centrowskim ma swój niepowtarzalny urok. Stwarzają go lampy oświetlające alejki spacerowe, błyskające ogniki latarek i niosące się nad wodą głosy wędkujących.

Wyniki w kolejności zajętych miejsc i zdobytych punktów do klasyfikacji GP:

1. Siemaszko Aleksander 10515g 10 pkt.

2. Siemaszko Emil 9350g 9 pkt.

3. Jóźwin Adam 5435g 8 pkt.

4. Mrozek Rajmund 4830g 7 pkt.

5. Fendrych Tomasz 3300g 6 pkt.

6. Głowacki Daniel 3230g 5 pkt.

7. Konopka Krzesimir 3170g 4 pkt.

8. Markiewicz Mirosław 2665g 3 pkt.

9. Friede Eugeniusz 2375g 2 pkt.

10. Duńcew Wojciech 2155g 1 pkt.

FOTOGALERIA

 

18.) Integracyjne Zawody Wędkarskie – Redzikowo – 25 czerwca 2016 r.

W sobotę 25 czerwca na łowisku „Pod Dębami” w Redzikowie odbyły się Integracyjne Zawody Wędkarskie. Dla wyrównania szans wszystkich wędkujących zostały przeprowadzone z podziałem na grupy i sektory. We wcześniejszych rozgrywkach na tym łowisku większą szansę na sukces dawało wylosowanie miejsca po nasłonecznionej stronie stawu. Tym razem na lepsze brania na południowej i zachodniej stronie akwenu nałożyła się niesamowita spiekota będąca najpoważniejszym wyzwaniem dla wędkarzy. Jednak wszyscy w liczbie 34 wędkarek i wędkarzy wytrwali do końca skróconego o godzinę łowienia. Zawody zorganizowały pospołu Koła PZW „Słupia” i „Słupsk-Miasto”. Wszyscy uczestnicy otrzymali zestawy upominkowe artykułów wędkarskich i gadżetów reklamowych przekazanych przez firmy Jaxon i Record-Dragon oraz Gminę Wicko, Miasta Lębork i Ustka oraz Powiat Słupski, a także kubki z okolicznościowym nadrukiem. Zdobywcy trzech czołowych lokat w każdej z grup otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy imprezy mogli wziąć udział w okolicznościowym quizie oraz zdegustować grillowaną kiełbaską ufundowaną przez firmę Ola Henryka Hapaka z Targowiska przy ul. Wolności. Quiz przeprowadził Piotr Jóźwiak. Sędzia Główny – Eugeniusz Friede.

Wyniki testu (poprzez losowanie):

1.Sławny Włodzimierz

2.Michalski Wilga Kamil

3.Gorzstila Justyna

4.Żurawski Roman

5.Głowacki Daniel

6.Głowacki Dawid

Wyniki Zawodów.

Pierwsza Grupa:

1.Smilgin Zdzisław 1170g

2.Gorzstila Bartłomiej 1155g

3.Mielniczuk Romuald 980g

4.Syska Adam 540g

5.Stachowicz Józef 450g

6.Zając Zdzisław 365g

Druga Grupa:

1.Zboiński Bogusław 1 pkt. 3335g

2.Kiełbasa Jerzy 1 pkt. 1340g

3.Łubkowski Leszek 2 pkt. 2735g

4.Frąk Janusz 2 pkt. 1240g

5.Markiewicz Mirosław 3 pkt. 2695g

6.Jazownik Bogusław 3 pkt. 905g

7.Konopka Krzesimir 4 pkt. 1160g

8.Głowacki Daniel 4 pkt. 830g

9.Mrozek Rajmund 5 pkt. 1150g

10.Mrozek Teresa 5 pkt. 635g

FOTOGALERIA

FILM

 

17.) Dzień Dziecka Pod Dębami – 5 czerwca 2016 r.

W niedzielę 5 czerwca na łowisku „Pod Dębami” w Redzikowie odbyły się zawody wędkarskie przeprowadzone przez Koła PZW „Słupia” i „Słupsk-Miasto”. Impreza organizowana od lat ma spore wzięcie. Również za sprawą głównego animatora wędkarskiej rywalizacji najmłodszych moczy kijów Piotra Jóźwiaka i jego umiejętności zjednywania coraz liczniejszej grupy sponsorów. Odczytywanie listy firm i instytucji – fundatorów nagród i upominków – zajęło na zakończeniu dziecięcego święta sporo czasu. Ryby brały. Połowili wszyscy. Pojedyncze sztuki zdecydowały o kolejności dziesięciu nagradzanych miejsc w obu grupach wiekowych. Za sprawą Koła „Słupsk-Miasto” były to puchary i medale. Uzupełnione przez Koło „Słupia” o nagrody rzeczowe. Łącznie bogactwo, którego nie było w dotychczasowej historii Dnia Dziecka na tym łowisku. Pulę uzupełniało 6 nagród w quizie wędkarskim przeprowadzonym przez Piotra Ptaka. Duże zainteresowanie obecnych wzbudził konkursowy pokaz ratownictwa medycznego. Na szczęście nie trzeba było ratować nikogo z uczestników zawodów. Do ćwiczeń wystarczyły manekiny. Kucharza w zadowolenie wprawił fakt, że młodzież do ostatniej kropli wypiła czekoladę przekazaną przez firmę „Tchibo”. Pełne dwa termosy o pojemności kilkunastu litrów. Grillowane przez Pana Stasia kiełbaski również znikały jak kamfora. Dla rodziców zdeklarowanych niejadków informacja – kiełbaski zostały zaproponowane przez Panie z firmy „Ola” na Targowisku przy ul. Wolności.

Wyniki.

Grupa młodsza:

1.Zuzanna Doluk – 2305g

2.Piotr Wowk – 1220g

3.Dawid Wowk – 945g

4.Bogumił Gołębiowski – 455g

5.Paweł Ptak – 410g

6.Patryk Knutch – 385g

7.Bartosz Bieńkowski – 360g

8.Lena Łaga – 355g

9.Olaf Zięba – 340g

10.Filip Krajewski – 300g

Grupa starsza:

1.Krzesimir Konopka – 1405g

2.Piotr Bieńkowski – 985g

3.Jakub Stanisławek – 880g

4.Kamil Michalski Wilga – 680g

5.Robert Panecki – 635g (największa ryba zawodów – lin 325g)

6.Jakub Zimnocha – 490g

7.Michał Mularczyk – 450g

8.Karol Tandyk – 415g

9.Jakub Mielniczuk – 375g

10.Wiktor Strychalski – 360g

Sponsorzy Dnia Dziecka Pod Dębami:

1.Sklepy w CH Jantar;

- Decathlon – nagrody rzeczowe,

- Telefonia komórkowa PLAY,

- Telefonia komórkowa PLUS,

- Telefonia komórkowa T-MOBILE,

- Biura Podróży: SAN WAY TRAWEL,

RAINBOW TOURS,

CLUB Wakacje.pl

- Tchibo – czekolada, kawa, kubki, balony,

2. WORD Słupsk,

3. Gmina Słupsk – nagrody,

4. Wodociągi Słupsk – nagrody,

5. FIMAL - PORTA Drzwi,

6. Kluby Sportowe – Bytowia Drutex – Bytów,

- Energa Czarni Słupsk,

7. Pomorzanka – słodycze,

8.Partners Sp. z o.o. – Puchar Za Największą Rybę,

9. Biuro Nieruchomości DELTA,

10. PZU Grażyna Żurawska,

11. Sklepy i hurtownie wędkarskie;

- Zanęta,

- Rybka,

- Jaxon Club,

- Jaxon Sp. z o.o.

12. Sanepid Słupsk,

13. Biuro Pożyczkowe przy ul. Starzyńskiego,

14,Sklep NEONET,

15. Eko kotły – pompy ciepła,

16. Hyundai Polska,

17. KING Joanna Staniuk-Sommer - toaleta

18. 6 osób prywatnych sponsorujących zawody anonimowo.

Wszystkim ofiarodawcom bardzo serdecznie dziękujemy!

FOTOGALERIA

 

16.) Spławikowe Mistrzostwa Koła – Staw Łabędzi – 21.05.2016 r.

Zawody zostały rozegrane w dwóch grupach wiekowych – młodzież i seniorzy. Jako dwu turowe dwu sektorowe. Na starcie zmagań o najbardziej prestiżowy tytuł Spławikowego Mistrza Koła stanęło 32 wędkarzy. Stali uczestnicy imprez wędkarskich organizowanych na Stawie Łabędzim doskonale znają specyfikę tego łowiska. Jest to niewątpliwy atut dla skutecznego łowienia. W trakcie trwania tury każdy z zawodników jest skupiony na obserwacji własnego spławika. Dopiero w czasie przerwy między turami i na koniec wędkowania jest okazja dać upust emocjom. Najczęściej jest mowa o rybach, które zagrały wędkarzom na nosie, a wyholowane mogły dokumentnie przestawić tabelę wyników. Mogły. Wyniki zaś sprawnie zestawił i ogłosił duet sędziowski Ewa i Paweł Skrzypczyk. Zdobywcom czołowych lokat pogratulował sukcesu i wręczył puchary oraz medale V-ce Prezes Koła ds. Sportu Mirosław Markiewicz.

Kolejność zajętych miejsc i punkty do klasyfikacji GP:

Młodzież:

1.Boratyńska Wiktoria 900g 10 pkt.

2.Łacheta Kamil 520g 9 pkt.

3.Mielniczuk Jakub 365g 8 pkt.

Seniorzy:

1.Siemaszko Aleksander 8170g 10 pkt.

2.Siemaszko Emil 5960g 9 pkt.

3.Jóźwin Adam 5310g 8 pkt.

4.Walenczak Radosław 4735g 7 pkt.

5.Brzeziński Tadeusz 3715g 6 pkt.

6.Fendrych Tomasz 2235g 5 pkt.

7.Symonowicz Mariusz 1900g 4 pkt.

8.Friede Eugeniusz 2875g 3 pkt.

9.Mrozek Rajmund 1815g 2 pkt.

10.Markiewicz Mirosław 2665g 1 pkt.

FOTOGALERIA

 

15.) Puchar Trzech Łowisk – „Belferówka” – 15.05.2016 r.

Kilkanaście dni słonecznej bezdeszczowej pogody uśpiło czujność wielu zawodników, którzy na kolejną rozgrywkę w Turnieju wybrali się jak na majówkę. Zimny wiatr i chwilami intensywnie padający deszcz przetestowały hart ducha niejednego z łowiących. Ryby brały. Okazów co prawda nie udało się złowić, ale większość z 34 startujących coś do siatek wrzuciła. W związku z tym Komisja Sędziowska pod przewodnictwem Zbigniewa Kruszyńskiego miała co ważyć. I pracowicie rozsądzić kolejność zajętych miejsc. Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i wspólne zdjęcie na tle baneru koła – gospodarza imprezy zakończyło kolejne spotkanie nad wodą wędkarzy z kół „Belfer”, „Plasmet” i „Słupia”.

ZESTAWIENIE WYNIKÓW ZAWODÓW JEDNOTUROWYCH

DATA: 15.05.2016 r. Koło: SŁUPIA, BELFER, PLASMET

MIEJSCE: REDZIKOWO- Belferówka"

DRUGA  TURA TURNIEJU

LP

Nazwisko i imię

Koło

Stanowisko

Punkty

Zajęte miejsce

1.

Griechen Mariusz

„Plasmet”

B /30

3115

1 / S. 1

2.

Lesiak Mariusz

„Plasmet”

A /7

1640

8 / S. 3

3.

Kański Mariusz

„Plasmet”

B 22

2590

2 / S. 2

4.

Lesiak Michał

„Plasmet”

A /6

1505

9 / S. 4

5.

Symonowicz Mariusz

„Słupia”

A /9

2140

5 / S. 2

6.

Markiewicz Mirosław

„Słupia”

B /25

1500

10 / S.5

7.

Czernij Piotr

„Słupia”

A /5

395

28 / S.6

8.

Głowacki Daniel

„Słupia”

B /27

590

23 / S.6

9.

Skrzypczyk Ewa

„Belfer”

A /4

1445

11 / S.5

10.

Skrzypczyk Paweł

„Belfer”

B /29

1950

6 / S.3

11.

Drogoś Jan

„Belfer”

A /13

2390

4 / S.1

12.

Dudek Adam

„Belfer”

B/21

11740

7 / S. 4

13.

Mrozek Rajmund

„Słupia”

17

900

16

14.

Babis Ireneusz

„Słupia”

28

600

22

15.

Statkiewicz Seweryn

„Słupia”

12

435

26

16.

Brzeziński Tadeusz

„Słupia”

3

425

27

17.

Friede Eugeniusz

„Słupia”

14

610

21

18.

Doluk Waldemar

„Słupia”

23

1245

13

19.

Sławny Włodzimierz

„Słupia”

16

730

18

20.

Mrozek Teresa

„Słupia”

26

1215

14

21.

Drozdowski Marian

„Belfer”

8

575

24

22.

Nowak Stefan

„Belfer”

19

915

15

23.

Kalinowski Andrzej

„Belfer”

11

305

30

24.

Dudek Tomasz

„Belfer”

10

655

20

25.

Marcin Drogoś

„Belfer”

1

760

17

26.

Frąk Janusz

„Belfer”

24

2435

3

27.

Pieśla Jacek

„Plasmet”

15

1435

12

28.

Wilczyński Daniel

„Plasmet”

20

695

19

29.

Griechen Jerzy

„Plasmet”

2

520

25

30.

Łacheta Kamil

Słupia

18

365

29


ZESTAWIENIE WYNIKÓW ZAWODÓW

DRUGA  TURA TURNIEJU

DRUŻYNOWO

 

LP

Nazwisko i imię

Koło

Sektor

Waga

 

Punkty sektorowe

Miejsce drużynowo

1.

Griechen Mariusz

„Plasmet” 1

B 30

3115

1

4 SEKTOROWE

4788 PUNKTY

1 DRUŻYNOWO

2.

Lesiak Mariusz

A 7

1640

3

3.

Kański Mariusz

„Plasmet” 2

B 22

2590

2

6 SEKTOROWE

4095 PUNKTY

3 DRUŻYNOWO

4.

Lesiak Michał

A 6

1505

4

5.

Symonowicz Mariusz

„Słupia” 1

A 9

2140

2

7 SEKTOROWE

3640 PUNKTY

4 DRUŻYNOWO

6.

Markiewicz Mirosław

B 25

1500

5

7.

Czernij Piotr

„Słupia” 2

A 5

395

6

12 SEKTOROWE

985 PUNKTY

6 DRUŻYNOWO

8.

Głowacki Daniel

B 27

590

6

9.

Skrzypczyk Ewa

„Belfer” 1

A 4

1445

5

8 SEKTOROWE

3359 PUNKTY

5 DRUŻYNOWO

10.

Skrzypczyk Paweł

B 29

1950

3

11.

Drogoś Jan

„Belfer” 2

A13

2390

1

5 SEKTOROWE

4130 PUNKTY

2 DRUŻYNOWO

12.

Dudek Adam

B21

1740

4

ZESTAWIENIE WYNIKÓW ZAWODÓW

PIERWSZEJ  I  DRUGIEJ  TURY  TURNIEJU ( po dodaniu wyników)

INDYWIDUALNIE

 

Miejsce

Nazwisko i imię

Koło

Punkty

1.

Statkiewicz Seweryn

„Słupia”

4863

2.

Skrzypczyk Paweł

„Belfer”

4560

3.

Griechen Mariusz

„Plasmet”

4480

4.

Kański Mariusz

„Plasmet”

3940

5.

Markiewicz Mirosław

„Słupia”

3610

6.

Dudek Adam

„Belfer”

3100

7.

Mrozek Rajmund

„Słupia”

2880

8.

Symonowicz Mariusz

„Słupia”

2835

9.

Głowacki Daniel

„Słupia”

2420

10.

Drogoś Jan

„Belfer”

2390

11.

Pieśla Jacek

„Plasmet”

2290

12.

Lesiak Mariusz

„Plasmet”

2140

13.

Skrzypczyk Ewa

„Belfer”

2130

14.

Wilczyński Daniel

„Plasmet”

2050

15.

Lesiak Michał

„Plasmet”

1970

16.

Marcin Drogoś

„Belfer”

1880

17.

Dudek Tomasz

„Belfer”

1650

18.

Doluk Waldemar

„Słupia”

1595

19.

Czernij Piotr

„Słupia”

1254

20.

Sławny Włodzimierz

„Słupia”

1230

21.

Babis Ireneusz

„Słupia”

1120

22.

Nowak Stefan

„Belfer”

915

23.

Drozdowski Marian

„Belfer”

860

24.

Friede Eugeniusz

„Słupia”

610

25.

Brzeziński Tadeusz

„Słupia”

425

26.

Kalinowski Andrzej

„Belfer”

305

ZESTAWIENIE WYNIKÓW ZAWODÓW

PIERWSZA I DRUGA  TURA TURNIEJU ( po dodaniu wyników)

DRUŻYNOWO

LP

Nazwisko i imię

Koło

Sektor

Waga

 

Punkty sektorowe

Miejsce drużynowo

1.

Griechen Mariusz

„Plasmet” 1

B 30

4480

4

11 SEKTOROWE

6620 PUNKTY

1 DRUŻYNOWO

2.

Lesiak Mariusz

A 7

2140

7

3.

Kański Mariusz

„Plasmet” 2

B 22

3940

7

16 SEKTOROWE

5910 PUNKTY

4 DRUŻYNOWO

4.

Lesiak Michał

A 6

1970

9

5.

Symonowicz Mariusz

„Słupia” 1

A 9

2835

4

11 SEKTOROWE

6445 PUNKTY

2 DRUŻYNOWO

6.

Markiewicz Mirosław

B 25

3610

7

7.

Czernij Piotr

„Słupia” 2

A 5

1254

12

19 SEKTOROWE

3674 PUNKTY

6 DRUŻYNOWO

8.

Głowacki Daniel

B 27

2420

7

9.

Skrzypczyk Ewa

„Belfer” 1

A 4

2130

8

12 SEKTOROWE

6690 PUNKTY

3 DRUŻYNOWO

10.

Skrzypczyk Paweł

B 29

4560

4

11.

Drogoś Jan

„Belfer” 2

A13

2390

8

16 SEKTOROWE

5490 PUNKTY

5 DRUŻYNOWO

12.

Dudek Adam

B21

3100

8


I. „Plasmet” 1

II. „Słupia” 1

III. „Belfer” 1

IV. „Plasmet” 2

V. „Belfer” 2

VI. „Słupia” 2

FOTOGALERIA

 

14.) Mistrzowskie Zawody Spinningowe – Kopieniec Duży – 1 maja 2016 r.

Do udziału w sportowej rywalizacji o tytuł Mistrza w tej dyscyplinie wędkarskiej zgłosiło się 16 członków Koła. Wielu z zapisanych po raz pierwszy znalazło się nad Dużym Kopieńcem. Łowiskiem o niezwykle ciekawej konfiguracji brzegów. Są to jakby dwa oddzielne akweny połączone wąskim przesmykiem z przerzuconą nad nim solidną kładką. Pełniący funkcję Sędziego Głównego Mirosław Markiewicz podzielił ekipę wędkarzy na dwa sektory A i B ( z odwrotnością w drugiej turze ). Ambitne czesanie powierzchni jeziora przez wędkujących w pierwszej części zawodów nie przyniosło żadnych sukcesów. Pojedyncze niewymiarowe szczupaki wróciły do wody, a piękny okoń Piotra Jóźwiaka uwolnił się sam. Po przerwie i posiłku łowcy z nową nadzieją wrócili nad wodę. Atmosferę na łowisku podgrzewała trójka przyjezdnych poruszających się po powierzchni zbiornika w „chodzikach” i niezwykle skutecznie łowiących „zębate” metodą muchową. Z ekipy naszego Koła wędkarskie szczęście uśmiechnęło się tylko do Aleksandra Siemaszki. Dwa wyholowane szczupaki dały mu kolejny mistrzowski tytuł.

Wynik i punkty do klasyfikacji GP:

1. Siemaszko Aleksander - 2300 pkt. 10 pkt.

FOTOGALERIA

 

13.) Współzawodnictwo kół Polskiego Związku Wędkarskiego Okręg Słupsk.

Na kanwie zmodyfikowanego regulaminu zostało podsumowane współzawodnictwo kół PZW Okręgu Słupskiego za 2015 rok. W tej rywalizacji w kategorii powyżej 200 członków Koło „Słupia” zajęło II miejsce. Jest to pozycja o kilka szczebli wyższa niż przed rokiem. Wyróżnienie to na posiedzeniu ZO odebrał V-ce Prezes Koła ds. Sportu Mirosław Markiewicz.

 

 

12.) Turniej Łowisk – Zawody „Pod Dębami” – 17.04.2016 r.

Zawody „Pod Dębami” rozpoczęły Turniej Łowisk Kół PZW „Belfer”, „Plasmet” i „Słupia”. Na starcie sportowych zmagań, rozgrywanych w klasyfikacjach indywidualnej i drużynowej, stanęło 34 wędkarzy i 1 wędkarka. Jak to bywa na rybach, jednym łowcom szczęście dopisało lepiej, innym gorzej. Rywalizację indywidualną wygrał specjalista od dużych ryb z Koła „Słupia” – Seweryn Statkiewicz, zaś drużynową Ewa i Paweł Skrzypczyk z Koła „Belfer”.

ZESTAWIENIE WYNIKÓW ZAWODÓW JEDNOTUROWYCH

DATA: 17.04.2016 r. Koło: SŁUPIA, BELFER, PLASMET

MIEJSCE; REDZIKOWO- „POD DĘBAMI” SĘDZIA: Zbigniew Kruszyński

RODZAJ ZAWODÓW: TOWARZYSKIE SPŁAWIKOWE „PUCHAR TRZECH ŁOWISK”

 

LP

Nazwisko i imię

Koło

Stanowisko

Punkty

Zajęte miejsce

1.

Griechen Mariusz

„Plasmet”

A /4

1365

6 / S. 3

2.

Lesiak Mariusz

„Plasmet”

B /36

500

17 / S. 4

3.

Kański Mariusz

„Plasmet”

A /6

1350

9 / S. 5

4.

Lesiak Michał

„Plasmet”

B /31

465

19 / S. 5

5.

Symonowicz Mariusz

„Słupia”

B /38

695

14 / S. 2

6.

Markiewicz Mirosław

„Słupia”

A /8

2110

3 / S. 2

7.

Czernij Piotr

„Słupia”

A /22

895

12 / S. 6

8.

Głowacki Daniel

„Słupia”

B /15

1830

5 / S. 1

9.

Skrzypczyk Ewa

„Belfer”

B /29

685

15 / S. 3

10.

Skrzypczyk Paweł

„Belfer”

A /17

2610

2 / S.1

11.

Drogoś Jan

„Belfer”

B /37

-

- / S,7

12.

Dudek Adam

„Belfer”

A /14

1360

7 / S. 4

13.

Mrozek Rajmund

„Słupia”

12

1980

4

14.

Babis Ireneusz

„Słupia”

27

520

16

15.

Stankiewicz Seweryn

„Słupia”

21

4430

1

16.

Duńcew Wojciech

„Słupia”

3

360

22

17.

Brzeziński Tadeusz

„Słupia”

34

-

-

18.

Friede Eugeniusz

„Słupia”

33

-

-

19.

Ławrynowicz Janusz

„Słupia”

16

-

-

20.

Doluk Waldemar

„Słupia”

1

350

23

21.

Zawadzki Kazimierz

„Słupia”

25

-

-

22.

Wiśniewski Tomasz

„Słupia”

7

-

-

23.

Sławny Włodzimierz

„Słupia”

11

500

17

24.

Rubaj Rafał

„Słupia”

19

390

20

25.

Rubaj Tomasz

„Słupia”

23

-

-

26.

Drozdowski Marian

„Belfer”

24

285

24

27.

Nowak Stefan

„Belfer”

32

-

-

28.

Kalinowski Andrzej

„Belfer”

20

-

-

29.

Dajnowicz Edmund

„Belfer”

18

360

22

30.

Dudek Tomasz

„Belfer”

10

995

11

31.

Gorzstila Piotr

„Belfer”

28

-

-

32.

Gorzstila Bartłomiej

„Belfer”

13

370

21

33.

Marcin Drogoś

„Belfer”

35

1120

10

34.

Pieśla Jacek

„Plasmet”

26

855

13

35.

Wilczyński Daniel

„Plasmet”

9

1355

8

 

ZESTAWIENIE WYNIKÓW DRUŻYNOWYCH PO I TURZE ZAWODÓW

DATA: 17.04.2016 r. Koło: SŁUPIA, BELFER, PLASMET

MIEJSCE; REDZIKOWO- „POD DĘBAMI” SĘDZIA: Zbigniew Kruszyński

RODZAJ ZAWODÓW: TOWARZYSKIE SPŁAWIKOWE „PUCHAR TRZECH ŁOWISK”

 

1.

Griechen Mariusz

„Plasmet” 1

A 4

1365

3

7 SEKTOROWE

1865

4 DRUŻYNOWO

2.

Lesiak Mariusz

B 36

500

4

3.

Kański Mariusz

„Plasmet” 2

A 6

1350

5

10 SEKTOROWE

1815

5 DRUŻYNOWO

4.

Lesiak Michał

B 31

465

5

5.

Symonowicz Mariusz

„Słupia” 1

B 38

695

2

4 SEKTOROWE

2805

2 DRUŻYNOWO

6.

Markiewicz Mirosław

A 8

2110

2

7.

Czernij Piotr

„Słupia” 2

A 22

895

6

7 SEKTOROWE

2725

3 DRUŻYNOWO

8.

Głowacki Daniel

B 15

1830

1

9.

Skrzypczyk Ewa

„Belfer” 1

B 29

685

3

4 SEKTOROWE

3295

1 DRUŻYNOWO

10.

Skrzypczyk Paweł

A 17

2610

1

11.

Drogoś Jan

„Belfer” 2

B37

-

7

11 SEKTOROWE

1360

6 DRUŻYNOWO

12.

Dudek Adam

A14

1360

4

 

FOTOGALERIA 1

FOTOGALERIA 2

 

11.) Towarzyskie zawody spławikowe „Otwarcie Sezonu Pod Dębami” – 10 kwietnia

36 wędkarzy i 1 wędkarka wzięło udział w towarzyskich zawodach spławikowych „Otwarcie Sezonu Pod Dębami”. Przepustkę do sportowego sprawdzianu w umiejętności łowienia dało uczestnikom szczęście w losowaniu stanowisk. Ryby brały w nasłonecznionej części stawu. Tutaj tak samo jak rok temu znakomitą formą błysnął zwycięzca rywalizacji Mariusz Symonowicz. Wynik 3545 pkt. nie jest powalający, ale jego wagę podnosi fakt, że został zrobiony na samej drobnicy. Największą rybą zawodów był leszcz około 1 kg. Nie został osobno ani zważony, ani zmierzony, bo regulamin zawodów nie przewidywał takiej klasyfikacji. Dał za to łowcy, wraz z resztą czterogodzinnego urobku, pewne drugie miejsce. Do grona stałych bywalców imprez sportowych Koła dołączyła dwójka absolwentów tegorocznej Szkółki Wędkarskiej. Obydwaj połowili, zaś Kamil Michalski Wilga zakończył sportowe zmagania na 5 miejscu. Zawody Koła mają sporą grupę wiernych kibiców i osób towarzyszących wędkarzom. Ku niezmiernej wdzięczności organizatorów pomagają w prowadzeniu niezbędnej buchalterii. Sędzią Głównym był Zbigniew Kruszyński. Spotkanie nad wodą zakończył wspólny posiłek, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Wyniki w kolejności zajętych miejsc i uzyskanych punktów do klasyfikacji Grand Prix:

1. Symonowicz Mariusz 3545g 10 pkt.

2. Friede Eugeniusz 2100g 9 pkt.

3. Groszek Marcin 1740g 8 pkt.

4. Fendrych Tomasz 1715g 7 pkt.

5. Michalski Wilga Kamil 1030g 6 pkt.

6. Markiewicz Mirosław 1010g 5 pkt.

7. Walenczak Radosław 915g 4 pkt.

8. Gierszyński Krzysztof 810g 3 pkt.

9. Sławny Włodzimierz 575g 2 pkt.

10. Jóźwin Adam 415g 1 pkt.

FOTOGALERIA

FOTOGALERIA 2

 

10.) Film-z rozdania legitymacji wędkarskich absolwentom Szkółki Wędkarskiej

https://www.youtube.com/watch?v=tcEkewcFGns


9.) Zakończenie Szkółki Wędkarskiej – 30 marca 2016 r.

Deszcz, słońce i grad. Wszystko to towarzyszyło wspólnemu wędkowaniu na Stawie Łabędzim  w Słupsku Szkółki Wędkarskiej Koła PZW „Słupia”. Zajęcia nad wodą wsparła gratisami Firma SARS – producent zanęt. Na bazie produktu naszego Sponsora, Adam Jóźwin w konsultacji z ks. Emilem Siemaszko, przygotował mieszankę do nęcenia. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał po opakowaniu zanęty do późniejszego wykorzystania. Drugim zestawem wabiącym był odpowiednio doprawiony jokers. Wszyscy wędkarze zostali również uzbrojeni w zestawy przynęt żywych i roślinnych przygotowane przez organizatorów. Młodym adeptom wędkarstwa towarzyszyła liczna ekipa instruktorów i opiekunów. Brania ryb okazały się być tego popołudnia równie chimeryczne jak pogoda. Coś tam jednak połowiono. Zajęcia były okazją do wypróbowania zestawów wędkarskich ufundowanych przez innego sponsora – Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Słupsku. Na listę dobrodziejów przedsięwzięcia wpisali się wpłatami gotówkowymi Zbigniew Kruszyński i Daniel Głowacki. Ks. Emil Siemaszko obdarował wszystkich spławikami wyczynowymi. Opłaty PZW na 2016 rok dla 15 młodych wędkarzy pokryły środki przekazane przez ofiarodawców 1% z podatku (KRS: 00 00 16 61 40, Cel szczegółowy: Koło Słupia). W tajniki wędkarskiego kunsztu młodzież w kolejności zaplanowanych spotkań wprowadzali: Bogusław Jazownik, Wojciech Sobiegraj, Lucyna i Dariusz Wrzosek, Stanisław Szymański, Mirosław Markiewicz, ks. Emil Siemaszko, Ewa i Paweł Skrzypczyk, Kacper Pochylski, Piotr Jóźwiak i Piotr Ptak. Wszystkim zaangażowanym w cykl szkolenia należą się słowa podziękowania.

FOTOGALERIA

 

 

8) Zarybienie Łowiska Pod Dębami – 21 marca 2016 r.

Na ulubione przez liczną rzeszę wędkarzy łowisko w Redzikowie (prawie 200 szt. zezwoleń wydanych w ubiegłym roku), trafiła pierwsza partia wiosennych leszczy. Ryby zostały zakupione w Gospodarstwie p.p. Żywickich w Łętowie. Transport w zbiornikach z napowietrzaniem przeżyły  w wyśmienitej kondycji. Chciałoby się im życzyć, żeby na dłużej zagościły w naszym łowisku. Trudno jednak pogodzić rozbieżne interesy wędkarzy konsumpcyjnych i pozostałych, traktujących wędkarstwo jako sport.

FOTOGALERIA

 

7) Stawki opłat za Łowisko „Pod Dębami” w Redzikowie

Opłaty za cały sezon:

- dla członków PZW 40 zł,

- dla niezrzeszonych 80 zł,

- dla młodzieży do lat 16 20 zł.

Opłata za 1 dzień:

- dla członków PZW i młodzieży do lat 16 - 10 zł.

- dla pozostałych wędkarzy 20 zł.

Podstawą do wydania zezwolenia ulgowego dla członków PZW jest okazanie legitymacji z opłaconą składką członkowską na 2016 r. Zezwolenia można nabyć u Skarbnika (tel.505 112 639) na dyżurach w siedzibie Koła przy ul. Westerplatte 8 w środy w godz. 16-17.30, lub w sklepie Jaxon Club przy ul. Dąbrowskiej 3  w godzinach otwarcia od 8.00 do 20.00, oraz u Gospodarza Łowiska (tel.664 890 541). Również przez Internet zgodnie z instrukcją na stronie Koła.

 

6) Zawody Rozpoczęcia Sezonu – Bagiennica – 20 marca 2016 r.

Sezon zawodów Koła w 2016 roku otwarty!

W niedzielny poranek na miejscu zbiórki stawiło się 24 z 28 zapisanych wędkarek i wędkarzy. Przybyłych przywitał V-ce Prezes ds. Sportu Mirosław Markiewicz. Szczegóły organizacyjne imprezy przypomniał Sędzia Główny Zbigniew Kruszyński.

Jak na początek kalendarzowej wiosny było zimno. Uczucie chłodu potęgował wiejący wiatr. Jedynie biorące non stop ryby rozgrzewały atmosferę wędkarskich zmagań. Łącznie złowiono 136,80 kg ryb.

Wyniki w kolejności zajętych miejsc i zdobytych punktów do klasyfikacji Grand Prix:

1.Jóźwin Adam – 11675g 10 pkt.

2.Walenczak Radosław – 10520g 9 pkt.

3.Symonowicz Mariusz – 10325g 8 pkt.

4.Fendrych Tomasz – 9100g 7 pkt.

5.Siemaszko Aleksander – 8485g 6 pkt.

6.Głowacki Daniel – 8135g 5 pkt.

7.Fiertek Emil – 7635g 4 pkt.

8.Mrozek Rajmund – 7155g 3 pkt.

9.Lubawy Krzysztof – 7000g 2 pkt.

10.Krajewski Jerzy – 6305g 1 pkt.

FOTOGALERIA

 

5) Rozpoczęcie zajęć Szkółki Wędkarskiej – 3.02.2016 r.

Mówi się potocznie, że dla wędkarza nie ma złej pogody. Okazało się, ze to powiedzenie pasuje również do młodzieży zapisanej do udziału w Szkółce Wędkarskiej naszego Koła. Nie bacząc na pluchę i porywisty wiatr, prawie w komplecie zjawiła na inauguracji tegorocznego cyklu szkolenia. Spotkanie otworzył prowadzący zapisy chętnych do udziału w Szkółce Skarbnik Koła – Eugeniusz Friede. Omówił pokrótce program prelekcji w m-cu lutym. Następnie do obecnych zwrócił się V-ce Prezes ds. Sportu Mirosław Markiewicz, prezentując ofertę sportową Koła ukierunkowaną na wędkarską młodzież. Wykład inauguracyjny nt. „Historia i tradycje wędkarstwa w Polsce i na świecie” wygłosił Bogusław Jazownik. Dla prowadzącego wykład niewątpliwą trudność stanowiła duża rozpiętość wiekowa uczestników, ale wieloletnia praktyka pedagogiczna pozwoliła mu wyjść z tego obronną ręką. Potwierdza to fakt, że na skierowane do jednej z uczestniczek inauguracji pytanie: jak było? padła odpowiedź: fajnie!

FOTOGALERIA

 

4) TERMINARZ IMPREZ KOŁA PZW „SŁUPIA” NA ROK 2016.

1. Zebranie Sprawozdawcze - 17.01.

2. Inauguracja Szkółki Wędkarskiej - 3.02.

3. Rozpoczęcie Sezonu – Bagiennica - 20.03. GP

4.Towarzyskie Zawody Spławikowe „Otwarcie Łowiska Pod Dębami” – 10.04. GP

5. PUCHAR TRZECH ŁOWISK - 17.04. POD DĘBAMI, 15.05. BELFER, 24.07. PLASMET

6. Mistrzowskie Zawody Spinningowe Koła – J. Kopieniec Duży 1.05. GP

7. Mistrzowskie Zawody Spławikowe Koła – Staw Łabędzi – 21.05. GP

8. Otwarte Zawody Spławikowe „Dzień Dziecka”- Pod Dębami – 5.06.

9. Otwarte Zawody Spławikowo-Gruntowe „Puchar Łowiska Pod Dębami” – 25.06.

10. Zawody Nocne – Staw Łabędzi – 9/10.07. GP

11.Towarzyskie Zawody Gruntowe - Dolina Charlotty - 28.08. GP

12. Zawody Spławikowo-Gruntowe – Jezioro Dobra – 18.09. GP

13. Tow. Zaw. Spławikowo-Gruntowe „Zakończenie Sezonu Pod Dębami”– 16.10. GP

14. Morskie Mistrzostwa Koła – Ustka - 23.10. lub 6.11.

15. Spotkanie Opłatkowe – 14.12.

Zarząd Koła zastrzega możliwość zmian terminów i łowisk. Ostateczna informacja o imprezach będzie się ukazywać w postaci komunikatów na stronie internetowej Koła www.pzw-slupia.pl oraz w sklepach wędkarskich RYBKA, WĘDKARZ i JAXON CLUB. Wpisowe na zawody wynosi 10 zł. GP - zaw. do klasyfikacji Grand Prix

 

3) Zebranie Sprawozdawcze – 17 stycznia 2016 r.

17 stycznia 2016 roku odbyło się Zebranie Sprawozdawcze naszego Koła. Obradom przewodniczył kol. Piotr Ptak. Złotą Odznaką PZW uhonorowano kol. Witolda Poddębniaka. Aktu dekoracji dokonał Prezes Zarządu Okręgu w Słupsku kol. Teodor Rudnik. Wręczone zostały również wyróżnienia za szczególne zasługi na rzecz Koła oraz nagrody w klasyfikacji Grand Prix. Zebrani dokonali wyborów uzupełniających do Zarządu Koła. Na Sekretarza został powołany kol. Bogusław Jazownik, a na Członka Zarządu kol. Daniel Głowacki. W dalszej części spotkania przedstawiono sprawozdania organów statutowych Koła z działalności w 2015 roku. Członkowie władz Okręgu udzielili również odpowiedzi na pytania zadane przez obecnych. Po przerwie przedstawione zostały plany na bieżący rok w zakresie działalności sportowo-rekreacyjnej oraz preliminarz budżetowy. W dyskusji poruszono szereg kwestii szczegółowych dotyczących zaprezentowanych planów, organizacji zawodów i łowiska „Pod Dębami”. Zgłaszane wnioski były na bieżąco poddawane przez prowadzącego zebranie pod głosowanie, co pozwalało na zgodne z wolą większości rozstrzyganie podnoszonych kwestii i sprawny przebieg obrad.

FOTOGALERIA

 

2) Spotkanie Opłatkowe – 16 grudnia 2015 r.

Ostatnia, z zaplanowanych na bieżący rok imprez, odbyła się w Sali Bankietowej Restauracji „Oktan” w Słupsku, przy ul. Westerplatte 8. W spotkaniu uczestniczyli członkowie naszego Koła i zaproszeni goście. Na wstępie Prezes kol. Aleksander Siemaszko złożył wszystkim życzenia świąteczno-noworoczne. Za owocną współpracę na rzecz popularyzacji wędkarstwa wśród dzieci i młodzieży, Zarząd Koła uhonorował specjalnym podziękowaniem Klub „Słupia” Stowarzyszenia Kiwanis International oraz Biuro Rachunkowe „ELBO” s.c. Elżbieta Piwowarska i Bożena Landwójtowicz. Przed wigilijnym posiłkiem obecni połamali się opłatkiem życząc sobie wzajemnie zdrowia i wielu kolejnych spotkań nad wodą. Na podwieczorkowe menu złożyły się pierogi i barszczyk. Na deser zaś ciasto i napoje. Z okolicznościowym recitalem wystąpiła Patrycja Baczyńska. Zaśpiewała kilka znanych standardów jak również własne utwory. W przerwach między kolejnymi piosenkami kol. Eugeniusz Friede przedstawił wędkarskie podsumowanie mijającego sezonu ilustrowane pokazem slajdów. Prowadzący Spotkanie kol. Piotr Ptak przeprowadził również wywiad „na żywo” z Barbarą Aziukiewicz - szefową słupskiego oddziału Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami. Po wyczerpaniu oficjalnej części uroczystości, kontynuowano spotkanie w mniejszych grupach. Jak to zwykle bywa wśród wędkarzy.

FOTOGALERIA

FILM


1) OGŁOSZENIE

Polski Związek Wędkarski - Zarząd Koła Słupia ogłasza zapisy dzieci i młodzieży do Szkółki Wędkarskiej.

Zajęcia będą odbywać się w okresie od 3.02. do 30.03.2016 roku w środy w godzinach od 16.00 do 18.00. Zgłoszenia przyjmuje Skarbnik kol. Eugeniusz Friede:

- w siedzibie Koła przy ul. Westerplatte 8 na dyżurach w środy od godz. 16.00 do 17.30,

- w sklepie wędkarskim Jaxon Club przy ul. Marii Dąbrowskiej 3 w dni powszednie w godzinach otwarcia od 8.00 do 20.00,

- telefonicznie pod numerem 505 112 639 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Sumienni uczestnicy zajęć otrzymają gratisowe opłaty PZW na 2016 rok ufundowane przez sponsorów.

 

W niedzielę 23 listopada 2014 roku odbyło się zarybianie łowiska "Pod Dębami". Na przyjazd samochodu z rybami czekała grupa około 20 osób. Na drodze dojazdowej stało sporo samochodów wędkarzy chcących zobaczyć jakie ryby będą łowić w przyszłym sezonie. Po przyjeździe samochodu z rybami z Gospodarstwa Pana Gizy z Wiklina ryby - karpie zostały wpuszczone w dobrej kondycji do wody. Później było ognisko i kto miał, to piekł kiełbaskę.
Nie jest to ostatnie zarybienie. W planach jest jeszcze wpuszczenie mieszanki ryb (płoć, leszcz) z jeziora Gardno.
Zarybianie na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=q5ffn9X_vnM