Koło PZW "Słupia" w Słupsku

W tym dziale zamieszczamy rekordzistów,

którzy wyciągnęli z wody ogrooooomne okazy.

 

Oto oni:

  • Pan Zbigniew Kruszyński

Troć złowiona przez Zbyszka Kruszyńskiego w Bałtyku, w okolicy Orzechowa dnia 20.11.2014r. o godz.16.40 - o wadze 4758g, długości 71 cm.

 

  • Pan Aleksander Siemaszko

Podczas tegorocznych  mistrzostw okręgu w dyscyplinie spławikowej , które odbyły się na kanale w Łebie, kolega Aleksander Siemaszko złowił swojego największego leszcza w życiu. Ryba ważyła 3260 gram. Padły także mniejsze sztuki a największa z nich mogła mieć około 2,8 kg. Leszcz został złowiony metodą skróconego zestawu na czerwonego robaka.

 

  • Pan Zieliński

dnia 6 czerwca złowił na Słupi w Kwakowie pstrąga tęczowego o wadze 4 kg na twistera białego.

 

  • Pan Andrzej Sikorski

dnia 1 maja 2009 r. złowił te dwa szczupaki. Pierwszy z nich miał długość 97 cm i około 8 kg wagi, drugi natomiast 92 cm i około 6,5 kg.
Zostały złowione na żywca - karasia na jeziorze Darżyńskim.

 

  • Pan Jan Dobies

Słupszczanin złapał rybę-giganta. Walczył z tołpygą pół godziny.

Aż 19,5 kilograma waży ryba, którą złowił 8 kwietnia Jan Dobies ze Słupska. Tak wielki okaz tołpygi wyciągnął ze stawku koła PZW Słupia w Redzikowie. Udało mi się ją złowić... przypadkiem - mówi Jan Dobies. - Nie polowałem na nią. Założyłem na haczyk kukurydzę i wrzuciłem do wody. Nagle poczułem, że coś połknęło haczyk. Gdy zaczęło ciągnąć to się przeraziłem, taką miało siłę.

Żeby wyciągnąć rybę z wody, słupszczanin walczył z nią pół godziny. Pozwalał jej daleko odpływać, a potem delikatnie przyciągał do siebie - żeby nie zerwać żyłki.

- W wyciągnięciu jej na brzeg pomogli mi inni wędkarze. Ryba była tak duża, że nie mieściła się w podbieraku - dodaje.

Pan Jan łowi od 40 lat. Wyciągnięta przedwczoraj tołpyga to największa ryba w jego życiu. Dotychczas udawało mu się złowić najwyżej trocie, które miały 10 kilogramów. Jaki ma sposób na łowienie wielkich ryb?

wg Głosu Pomorza

 

  • Pan Jerzy Matuszewski

"Witam, jestem członkiem koła "Słupia" i chciałbym się podzielić sukcesem wędkarskim w postaci troci, samca złowionego 25 września 2008r. (w moje urodziny). Pan troć był łaskaw się zdecydować na wirówkę (na zdjęciu) przed godziną 18 na rzece Słupi między Bydlinem a Włynkowem. Po 10 minutowej walce poddał się choć sprzęt ledwo wytrzymał. Po zważeniu i zmierzeniu w domu wyniki były następujące: waga 11,5 kg a długość 99 cm. Trocie łapię od kilkunastu lat ale takiej jeszcze nie złapałem i nie widziałem. W tym roku w sezonie letnim do Słupii weszło dużo a co najważniejsze zdrowej troci (złapałem jeszcze trzy trotki 1,5 - 2,5 kg w bardzo dobrej kondycji). Widziałem też dużo "wyjść" troci bo całe lato woda była niska i klarowna. W załączeniu zdjęcia niestety zrobione w domu bo te zrobione komórką nad rzeką są słabej jakości. Z wędkarskim pozdrowieniem."

 

  • Pan Damian Stępień

szczupak 116cm o wadze 10,40 kg, złowiony 23 sierpnia 2008 r. o 715 na karasia około 6cm

na jeziorze Huta w okolicach Poganic. Hol trwał około 15 min.

 

  • Pan Zbigniew Kruszyński

łowisko w Szwecji, lipień złowiony 5 sierpnia 2008r. na wirówkę nr 3.

 

  • Pan Mirosław Gliszczyński

łowisko Kaszuby, szczupak 103 cm, waga 7,20 kg, złowiony 16 maja 2008r. na niebieskiego riperka.

 

  • Pan Stanisław Hydzik

Staw "Pod Dębami" w Redzikowie, 19.09.2007r. karp waga 8,70 kg; długość 74 cm. Złowiony na ciasto- kula.

 

GRATULUJEMY!!!

Czekamy na dalsze zgłoszenia.