Koło PZW "Słupia" w Słupsku
  • Memoriał poświęcony Ryszardowi Osmańskiemu

Od kilku już lat Zarząd Okręgu PZW w Słupsku organizuje zawody wędkarskie pod nazwą „Memoriał poświęcony Ryszardowi Osmańskiemu”. W tym roku również takiż został zorganizowany i Koło PZW Słupia wystawiło dwuosobową drużynę. „IX Memoriał poświęcony Ryszardowi Osmańskiemu” odbył się w Słupsku na Stawie Łabędzim w dniu 18 sierpnia 2019 roku. Do rywalizacji przystąpiło 16 drużyn również spoza Słupska. Aby zwyciężyć należało łowić duże ryby, min leszcze, liny, karasie oraz płocie. Najwyższy wynik zdobyła drużyna naszego Koła bo 9400 pkt. i zdobyła okazały puchar. Do następnych zawodów w 2020 roku puchar ten będzie ozdobą siedziby Koła przy ulicy Westerplatte, ponieważ jest to puchar przechodni.

FOTOGALERIA

 

  • Druga tura XIII Turnieju Kół PZW

12 sierpnia 2019 roku odbyła się druga tura XIII Turnieju Kół PZW. Drużyna Słupi w zmienionym składzie (niedysponowanego Daniela Głowackiego zastąpił Tadeusz Brzeziński) wywalczyła 3 miejsce zdobywając Puchar, który na stałe wzbogaci kolekcję trofeów eksponowanych w siedzibie Koła. Nasz drugi reprezentant, Rajmund Mrozek, w klasyfikacji indywidualnej Turnieju uplasował się na drugiej pozycji. Gratulujemy i dziękujemy!

 

Zakładka  Sport na stronie internetowej koła została pomyślana jako miejsce na informacje o udziale wędkarzy Słupi w zawodach ponadkołowych i okręgowych. Przez minione lata udało się naszym reprezentantom odnieść wiele sukcesów. Materialnym dowodem uzyskania czołowych lokat są puchary i dyplomy eksponowane w siedzibie koła. Niestety nie zachowały się wiadomości o zdobywcach trofeów. Nie było komu o nich napisać.

 

Od wielu lat Koło Łączność jest organizatorem Turnieju Kół PZW. Głównym trofeum w tych zawodach jest Puchar Przechodni. Bardzo okazały, z fasy milką podpisu byłego Prezesa Zarządu Okręgu Teodora Rudnika. W roku 2018 zdobyła go drużyna koła Słupia w składzie Daniel Głowacki i Adam Witkowski. Trofeum jako jedno z wielu trafiło do siedziby koła. Przy okazji kolejnych rozgrywek upomniał się o niego Andrzej Dąbrowski- główny organizator imprezy. Żal się z nim rozstawać, chociaż zawsze jest szansa, że drużyna naszego koła w zmienionym składzie ( w 2019 roku Adama Witkowskiego zastąpił Rajmund Mrozek) zdobędzie go ponownie.

 

25 maja 2019 roku na Stawie Łabędzim w Słupsku odbyły się II Senioralne Zawody o Puchar Prezesa Zarządu Rejonowego Żołnierzy Wojska Polskiego. W zawodach wzięła udział liczna grupa wędkarzy naszego koła. Rywalizacja odbywała się w klasyfikacjach indywidualnej i drużynowej. Drugie miejsce indywidualnie zajął Waldemar Doluk, zaś trzeci był Eugeniusz Friede. Drużynowo Słupia uplasowała się na drugiej pozycji otrzymując pamiątkowy dyplom.

Mnogość klasyfikacji sprawiła, że przy wręczaniu nagród organizatorzy nieco się pogubili.